Heraklite  Ahşap Yünü

Heraklite, kavak ağaçlarının belirli uzunluklarda dilimlenerek, belirlenen incelik ve genişliklerde rendelenme (ahşap yünü haline) sinin ardından, Özel, sıvı bağlayıcı  çimento ile karıştırılıp, kalıplara dökülmesi ve preslenmesiyle elde edilen yalıtım levhalarıdır. Heraklite piyasa da Heraklit ve Celenit olarak da bilinmektedir. Heraklite (Çimentolu ahşap yünü) beton esaslı özel bir sıvı ile homojen ve tam olarak kaplama yapıldığından yanmaya karşı oldukça dirençlidir.

Kalıptan çıkmış Heraklite (celenit) ahşap yünü levhalar, kenarları kesilip düzeltildikten sonra sevkiyata hazır hale getirilir. Talep üzerine, ihracatlarda levhalar palet üzerinde ve strech film ile kaplanarak nakledilir.

Heraklite  kullanım alanları oldukça geniştir. Dekoratif olan heraklite ham ve boyalı olarak da kullanılabilmektedir.

Heraklite Kullanım Alanları

Stüdyo – Kayıt Odası – Restaurant – Cafe – Clup – Dış Cephe – ve dilediğiniz her yerde farklı ölçü ve şekillerde, dilerseniz alanın tamamını dilerseniz lokal olarak da uygulama yapılmaktadır.

Heraklite Ölçüleri

20, 25, 30, 40, 50 ve 60mm kalınlıklarında ve farklı kombinasyonlarda üretim yapılmaktadır.

Plakalar 60x60cm 60x120cm  olarak imal edilmektedir.

                  Heraklit, çimentolu ahşap yünü levhalar, binaları uzun süre korumakta ve dayanıklılık sağlamaktadır. Malzeme, ahşabın öne çıkan ve koruyucu özelliklerinin hepsini içermektedir:

  • Mükemmel ısı yalıtımı ve ses yutma (absorpsiyon)
  • Neme dayanıklılık
  • Yangına karşı yüksek direnç
  • Kolay ve çabuk uygulama
  • Doğal lifli görünüm
About the author

Comments are closed.

Bizi Arayın