Akustik Kumaş

Akustik Kumaş Nedir?

“Akustik Kumaş” tanımı

Basitçe ifade etmek gerekirse, “Akustik Kumaş”, akustik özelliklerinden dolayı akustik soğurma ürünlerinde kullanılmaya elverişli bir kumaştır. Akustik olarak ses geçişlerine müsait olmalı; Yani ses dalgalarının nüfuz etmesi gerekmektedir.

Akustik paneller de dahil olmak üzere birçok akustik türevi ürünlerde, estetik nedenlerle akustik kumaşla kaplanmaktadır. Bu kaplamalarda kullanılan kumaş, iç mekandaki akustik malzemenin düzgün çalışabilmesi için akustik olarak saydam olmalıdır.

Bir Kumaşın Akustik Olarak Şeffaf olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Ortak bir test düşünecek olursa kumaşın dokusu büyük gözenekli ve normal kumaşların aksine lifli ve kalın dokuma.
Hava kolayca geçmesine izin verirse, aynı zamanda sesin geçişini sağlayarak akustik bir kumaş olarak kullanılmaya da izin verir.

Genel Bilgi

Zengin renk çeşitliliğinin yanında ses dalgalarını yutan, absorbe eden, yansıtmayan bir özelliğe sahip

Yanmaz Akustik Kumaş

olan akustik kumaşlar genellikle çok amaçlı salonlarda, çağrı merkezi, kurumsal firma satış departmanı, konferans salonu ve bu alanlara benzer bir çok alanda tercih edilen akustik panel yüzeylerinde akustik kumaş modellerini görebilirsiniz. Oldukça geniş olan akustik kumaş renk kartelası zevkinize göre dizayn edebileceğiniz şekilde renk kombinasyonları tasarlanabilir.
kurum, restoran ve kamu binalarında, otel ve spor salonları gibi daha pek çok alanda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ürün çeşitliliği olarak kumaşlar yanmaz ve alev yürümez olarak ikiye ayrılır. Kalınlığı isteğe göre uygulanabilir.

Akustik kumaş modelleri.

Yanmaz

Alev geciktiricili

Sünger La mineli olarak  üretimi yapılmaktadır.

About the author

Comments are closed.

Bizi Arayın