Akustik Panel Alanındaki Hizmetlerimiz

Medikal Paravan

dB Medikal Paravan

dB Medikal paravanlar çok amaçlı ve yönlü olarak, pratik ve etkili bir medikal seperasyondur, özel muayene alanlarında, hastanelerde, ve ihtiyaç duyulan her alanda pratik, kullanışlı ve anti bakteriyel yapısı ile de kullanıcı dostu bir üründür.

dB Medikal paravan kullanımı tüm Dünya da olduğu gibi ülkemizde de kullanımı oldukça yaygındır.

dB Medikal paravan bölmeler; kullanılacağı alana ekstra bir maliyet ve iş gücü oluşturmadan kolay ve hızlı bir şekilde kullanıma hazır olur ve her daim kullanıma hazır olarak az bir alan da bekler, Db medikal paravanların ağırlıklı kullanım alanları hastane, muayene odası ve acil servis alanları olduğundan dB medikal paravanlar hijyenik yapısı, zengin hareket kabiliyeti, ihtiyaca göre üretilen panel boyu, uzunlukları ve renk seçenekleri ile, kullanıcılara hem görsel hemde performans açısında talepleri karşılamaktadır. dB Medikal, hastane paravanları hareketli, tekerlekli paravanlar olarak da üretimi yapılmaktadır, bu sayede kullanıcılara arzu edildiği gibi odalarını bölmeleri ve istedikleri zaman da eski hallerine dönüştürmelerine olanak sağlar

Tekerlekli paravanları tercih eden kullanıcılarımız şekil ve kullanım alanları bakımından istenilen kombinasyonları gerçekleştirebilmektedirler.

dB Medikal paravan bölme sistemlerimizin ihtiyaca göre üretim yaptığımızdan bakış açımız; “hızlı ve etkili bölünmüş alan”.

dB Medikal paravan düzenekleri, oda bütünlüğüne ve görselliğine zarar vermeden odanıza adapte olur hareketli paravan sistemleri ihtiyaç duyulmadığı durumlarda bir sonraki ihtiyaca kadar katlı ve çok az bir alan kaplayarak kıyı ve köşelerde kalabilir.İstenilen ölçülerde tasarlanabilen hastane paravanları göz teması istenilen alanlarda, cihaz ekranı görülmesi gereken alanlarda yada istenmeyen alanlara göre uzunluk ölçüleri değişkenlik göstermektedir.

Hafiftir, kolay taşınabilir.

dB Medikal paravanlar kısa talep doğrultusunda ve ihtiyaca göre üretilmektedir.

Hasta muayene paravanları ölçüleri alana göre değişkenlik gösterirken, acil servis paravanları daha kapsamlı ve geniş ölçülerde üretilmektedir, diş polikliniği paravanı ise tamamen kullanıcıya bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu örnekler çoğaltılabilir.

Kumaş Kaplı Paneller

Akustik panel:

Akustiği düzenleyen kontrolsüz ses dalgalarını düzenleyen, uygulanan mekanda kalabalığın oluşturacağı ses seviyesinin birbirine karışmasını mani olan akustik bir üründür. Ses karışıklığı problemlerini ortadan kaldıran akustik panel genellikle konferans salonu, sinema salonları, çağrı merkezi, toplantı ve seminer odaları gibi alanlarda ve bu alanların dışında masa arası seperasyon, masa seperatörü olarak da kullanılmaktadır. Kullanım alanı oldukça geniş olan akustik panel tavan ve duvarlarda  dekoratif bir görünüm ile mekana hoş bir hava katmaktadır. İstenilen renk ve ebatta ayarlanabilir. Kullandığımız akustik özellikli kumaşlar sayesinde akustik panel aşınmaya, solmaya ve yanmaya karşı direnç göstermekte ve panellerin uzun süreli kullanım imkanı sağlar.

 

İhtiyaçlarınızı karşılayan ürüne karar vermenize yardımcı olması için savas@desibell.web.tr teknik satış temsilcimize mail yolu ile anında ulaşabilirsiniz.

Akustik kumaş panel

Kumaşla kaplı akustik paneller, birçok farklı oda tipi için ses emme ve gürültü kontrolü için mükemmel bir çözümdür. Paneller talep doğrultusunda A sınıfı yangın sınıfına sahip akustik kumaşlar ile de üretilebilir ve ihtiyaçlarınıza göre farklı üretimlerde gerçekleştirilebilir.

Akustik Panel Oda Kitleri

Desipanel® Akustik panel kitleri, Ofisler, Konferans Odaları, Ev Eğlence, Telekonferans, Görüntülü Konferans, Yayın ve Kayıt Stüdyosu veya hızlı ve zahmetsiz bir akustik çözüme ihtiyaç duyulan her yerde kolay bir çözümdür. Bu panel kitleri, sesi absorp etmek, yankıyı azaltmak ve konuşma uygunluğunu arttırmak için hızla kurulur. Tüm malzemelerimiz Türkiye’de üretilmektedir.

Ürün Tanımı
Ön ve arka yüzeyi camtülü kaplı yüksek yoğunluktaki levhanın görünür yüzeyi ve güçlendirilmiş tüm kenarları değişik renk seçenekleri mevcut olan darbeye dayanıklı kumaş ile kaplanmaktadır. Kenar büküm yerleri arka yüzeye 3-5 cm. dönmektedir.

Ana Malzeme
95 kg/m3 yoğunlukta akustik camyünü levha.

Ebatlar
600×600 mm, 600×1200 mm, 600×1800 mm, 600×2400 mm, 600×2700 mm, 600×3000 mm, 1200×1200 mm, 1200×1800 mm, 1200×2400 mm, 1200×2700 mm, 1200x3000mm
Kalınlık
20-40 mm
Kenar Detayı Düz ve güçlendirilmiş.

Akustik
NRC değeri 0.95-1.00 aralığındadır.
Yangın Dayanımı
UNE-EN 13501-1:2007 standardına göre B s2 d0 sınıfı

Uygulama Şekli
Yapıştırma/Görünür Profil

Akustik

solo_akustik

Akustik Paravanlar

Posted by / 3 Şubat 2017 / Categories: Akustik Panel / Tags: , , , / -

Akustik Paravan

Akustik – Ses Yalıtımlı Paravan Bölme

Gürültünün yoğun olduğu geniş mekanlarda, alanları istenildiği şekilde bölümlendirmede kullanılan, akustik paravanlar dekoratif ve ses akustiği sağlayan modüler paravan ürünlerdir.Akustik kumaş ile farklı renk alternatifleriyle benzersiz çözümler sunmaktadır.
Alüminyum çerçeve içerisine oturtulan 40 mm kalınlığında yüksek yoğunlukta cam tünü levhadan akustik kumaş paravanlar. 100 mm yüksekliğindeki ayaklar sayesinde odalarda iyi bir hava sirkülasyonu sağlanır.

Akustik Paravan Özellikleri

Taşınabilir Akustik Bölme

  • Modüller, alet kullanmadan hızlı bir şekilde monte edilebilir ve tekrar sökülebilir.
  • İsteğe göre birbirlerine bağlanır ve belli ölçülerde döndürülebilir.

 

Alüminyum profiller içerisine oturtulan yüksek yoğunluklu cam yünü levhalar farklı renk seçenekleri mevcut kumaş ile kaplanmaktadır. Kullanılacak alanın ebatlarına göre istenilen adetteki paneller birbirine monte edilir. Alüminyum çerçeveler istenilen renge boyanabilir.

Ebatlar
600*1700 mm, özel ebatlar da yapabilmektedir.

Kalınlık
40 mm

Akustik
NRC değeri 0.80-0.85 aralığındadır.

Akustik Baffle

Acoustic Panels

Akustik Baffle – Totem Nedir ?

Akustik Baffle ; İçeriği ses absorberi bakımından yüksek yalıtım sunan cam yünü yada akustik sünger den imal edilmiş, yüzeyi akustik kumaş kaplı yada renkli kadife kaplanarak  kare, silindir yada farklı profil ve ebatlarda, proje bazlı üretimini gerçekleştirmiş olduğumuz ürünlerdir.

Bilinmesi Gerekenler Ses ve uğultu ciddi derecede bireyleri rahatsız etmekte ve zaman zaman baş ağrısı, morel ve motivasyon eksikliklerine neden olduğu bilinmektedir.  Bunun yanında iletişimde güçlük ve algı da bozukluğa sebebiyet vermektedir.

Acoustic Totem

Akustik Baffle Ne İşe Yarar?

Kullanım alanları; Kurumsal firmaların yemekhaneleri, çağrı merkezleri, satış departmanları, toplantı ve seminer odaları ve bu alanlara benzer, alanlarda ses emici ve yankı giderici olarak kullanılmaktadır.

Dekoratif ve istenilen renklerde üretimi yapılan akustik baffle ve akustik totemler kullanılan alanlara estetik ve dekoratif bir görünüm kazandırmaktadır.

Akustik Baffle Modelleri

Kare, Dik dörtgen, Silindir  yada farklı modellerde üretimi yapılmaktadır.

Ebatlar
Proje ve Talep İstinaden üretim yapılmaktadır.

Kalınlık
10mm – 70mm   Projeye istinaden Farklılık göstermektedir.

Akustik Kumaş Panel

Akustik Kumaş Nedir ?

Akustik Kumaş

Akustik kumaş;

Basitçe ifade etmek gerekirse, “Akustik Kumaş”, akustik özelliklerinden dolayı akustik soğurma ürünlerinde kullanılmaya elverişli kumaşlara akustik kumaş denir. Akustik kumaşlar akustik olarak ses geçişlerine müsait olmalı; Yani ses dalgalarının nüfuz etmesi gerekmektedir.

Akustik paneller de dahil olmak üzere birçok akustik türevi ürünlerde,akustik kumaşlar estetik, temizlenebilir,darbeye karşın dayanıklı ve renk alternatifinin çok olmasından tercih sebebidir.Akustik kumaşlar, akustik panel kaplamalarda kullanılan akustik kumaşın, kaplandığı akustik malzemenin düzgün çalışabilmesi için akustik olarak saydam olmalıdır.

Acoustic fabric

Akustik kumaş panel:

Akustik kumaş panel; Seslerini sert ve  emici olmayan yüzeylere çarpması sonucu, ses seviyesinin yükselmesine ve rahatsız edici seviyelere ulaşmasını önleyen ve ortam seslerinin düzenlemesi için kullanılan ürünlerdir, akustik kumaş paneller. Ortam ses karışıklığı problemlerini ortadan kaldıran akustik kumaş paneller genellikle konferans, toplantı, seminer, ihale, telekonferans salonlarında, çağrı merkezi, satış departmanları ve daha birçok alanda hızlı montaj, dekoratif, şık, renkli ve kokusuz yapısı ile akustik kumaş paneller tercih edilmektedir.

 

Kumaş paneller

Akustik kumaş panellerin kullanım alanı oldukça geniştir. Tavan ve duvarlarda  dekoratif bir görünüm ile mekana hoş bir hava katmak ve ortamda oluşan rahatsız ediği uğultu ve seslerin emilmesini sağlayarak daha sakin ve huzurlu bir ortam oluşmasını sağlamaktadır.Akustik kumaş paneller İstenilen renk ve ebatta ayarlanabilir. Kullandığımız akustik kumaşlar sayesinde aşınmaya, solmaya ve yanmaya karşı dayanıklı malzemeler olduklarından kumaş panellerin uzun süreli kullanım avantajı sağlar. Çağrı merkezlerinde, konferans salonlarında, müzik odalarında, ofis içi uygulamalarda, toplantı salonlarında, restoran ve kamu binalarında, otel ve spor salonları gibi daha pek çok alanda tercih edilmektedir.

Akustik Kumaş Panel Tanımı ;

Akustik kumaş panel

Ön ve arka yüzeyi cam tülü kaplı yüksek yoğunluktaki levhanın görünür yüzeyi ve güçlendirilmiş tüm kenarları değişik renk seçenekleri mevcut olan darbeye dayanıklı akustik kumaş ile kapanmaktadır. Kenar büküm yerleri arka yüzeye 3-5 cm. dönmektedir.

Akustik panel modelleri;

Ana Malzeme
95 kg/m3 yoğunlukta akustik camyünü levha.

Ebatlar
600×600 mm, 600×1200 mm, 600×1800 mm, 600×2400 mm, 600×2700 mm, 600×3000 mm, 1200×1200 mm, 1200×1800 mm, 1200×2400 mm, 1200×2700 mm, 1200x3000mm
Kalınlık

Akustik Panel Raporu

Akustik Kumaş Panel Test Raporu

20-40 mm
Kenar Detayı Düz ve güçlendirilmiş.

Akustik
NRC değeri 0.95-1.00 aralığındadır.
Yangın Dayanımı
UNE-EN 13501-1:2007 standardına göre B s2 d0 sınıfı

Uygulama Şekli
Yapıştırma/Görünür Profil

Masa Seperatörleri

Masa Seperatörü Kullanım Alanları

Masa seperatörü; Satış departmanları, çağrı merkezleri ve bu tarz personellerin yoğun bulunduğu ve telefon görüşmeleri gerçekleştirdikleri alanlarda görüşmelerden kaynaklı uğultu, ses ve yankıların rahatsız edici seviyelere ulaşmasını önlemek amaçlı tasarlanmış  dekoratif ve performanslı ürünlerdir.

Masa Seperatörü Nedir ?

Masa seperasyonu, içeriği 95kg/m3 cam yünü, akustik kumaş kaplı ve kenarları alüminyum çerçeve ile  güçlendirilmiş uzun ömürlü demonte ürünlerdir.

İstenilen renk ve ebatlarda üretilen ürünler, bağlantı ekipmanları ile düz masa yüzeyine montajı yapılmaktadır.

Ana Malzeme
95 kg/m3 yoğunluğunda kumaş kaplı cam yünü levha.

Kenar Detayı
Özel üretim, dekoratif aluminyum profil ile çerçevelendirilmiş.

Ebatlar
İstenilen ebatlarda üretilebilir.

Kalınlıklar
20-40mm