Akustik Kumaş Nedir ?

Akustik Kumaş

Akustik kumaş;

Basitçe ifade etmek gerekirse, “Akustik Kumaş”, akustik özelliklerinden dolayı akustik soğurma ürünlerinde kullanılmaya elverişli kumaşlara akustik kumaş denir. Akustik kumaşlar akustik olarak ses geçişlerine müsait olmalı; Yani ses dalgalarının nüfuz etmesi gerekmektedir.

Akustik paneller de dahil olmak üzere birçok akustik türevi ürünlerde,akustik kumaşlar estetik, temizlenebilir,darbeye karşın dayanıklı ve renk alternatifinin çok olmasından tercih sebebidir.Akustik kumaşlar, akustik panel kaplamalarda kullanılan akustik kumaşın, kaplandığı akustik malzemenin düzgün çalışabilmesi için akustik olarak saydam olmalıdır.

Acoustic fabric

Akustik kumaş panel:

Akustik kumaş panel; Seslerini sert ve  emici olmayan yüzeylere çarpması sonucu, ses seviyesinin yükselmesine ve rahatsız edici seviyelere ulaşmasını önleyen ve ortam seslerinin düzenlemesi için kullanılan ürünlerdir, akustik kumaş paneller. Ortam ses karışıklığı problemlerini ortadan kaldıran akustik kumaş paneller genellikle konferans, toplantı, seminer, ihale, telekonferans salonlarında, çağrı merkezi, satış departmanları ve daha birçok alanda hızlı montaj, dekoratif, şık, renkli ve kokusuz yapısı ile akustik kumaş paneller tercih edilmektedir.

 

Kumaş paneller

Akustik kumaş panellerin kullanım alanı oldukça geniştir. Tavan ve duvarlarda  dekoratif bir görünüm ile mekana hoş bir hava katmak ve ortamda oluşan rahatsız ediği uğultu ve seslerin emilmesini sağlayarak daha sakin ve huzurlu bir ortam oluşmasını sağlamaktadır.Akustik kumaş paneller İstenilen renk ve ebatta ayarlanabilir. Kullandığımız akustik kumaşlar sayesinde aşınmaya, solmaya ve yanmaya karşı dayanıklı malzemeler olduklarından kumaş panellerin uzun süreli kullanım avantajı sağlar. Çağrı merkezlerinde, konferans salonlarında, müzik odalarında, ofis içi uygulamalarda, toplantı salonlarında, restoran ve kamu binalarında, otel ve spor salonları gibi daha pek çok alanda tercih edilmektedir.

Akustik Kumaş Panel Tanımı ;

Akustik kumaş panel

Ön ve arka yüzeyi cam tülü kaplı yüksek yoğunluktaki levhanın görünür yüzeyi ve güçlendirilmiş tüm kenarları değişik renk seçenekleri mevcut olan darbeye dayanıklı akustik kumaş ile kapanmaktadır. Kenar büküm yerleri arka yüzeye 3-5 cm. dönmektedir.

Akustik panel modelleri;

Ana Malzeme
95 kg/m3 yoğunlukta akustik camyünü levha.

Ebatlar
600×600 mm, 600×1200 mm, 600×1800 mm, 600×2400 mm, 600×2700 mm, 600×3000 mm, 1200×1200 mm, 1200×1800 mm, 1200×2400 mm, 1200×2700 mm, 1200x3000mm
Kalınlık

Akustik Panel Raporu

Akustik Kumaş Panel Test Raporu

20-40 mm
Kenar Detayı Düz ve güçlendirilmiş.

Akustik
NRC değeri 0.95-1.00 aralığındadır.
Yangın Dayanımı
UNE-EN 13501-1:2007 standardına göre B s2 d0 sınıfı

Uygulama Şekli
Yapıştırma/Görünür Profil

About the author

Comments are closed.

Bizi Arayın