Akustik Sünger Alanındaki Hizmetlerimiz

Yapışkanlı Piramit Sünger

Posted by / 30 Mart 2018 / Categories: Akustik Sünger / -

Yapışkanlı Piramit Sünger

  Yapışkanlı akustik piramit ses yalıtım süngerleri belirli ses desibeline kadar sesleri emer. Örneğin günlük hayatta ki konuşma sesi gibi sesleri emerken makine sesi gibi frekansları yüksek seslerin yalıtımında kullanılamaz.Kullanım amacı genellikle ses kayıt odaları, çağrı merkezleri gibi yerler olan bu süngerler daha çok ortamdaki ses kalitesini arttırmak, eko, yankılanma, gürültüyü azaltma ve ses problemlerini giderme amacında tercih edilmektedir.Yüksek ses yutum kat sayısı sayesinde frekansı yüksek sesleri yutabilir.  Yapışkanlı akustik piramit sünger ekonomik ve yanmaz olarak 2 farklı biçimde üretilmektedir. Ekonomik olan türleri 15 danse yoğunluğundadır ve renkleri hafif gri dir, yanmaz sünger ise 50-70-90 yoğunluklarında olup rengi tam siyahtır.Ebatları 50*50 mm 100*100 mm 100*200 mm olan bu süngerler ses yalıtımını minimum seviye de etkilemektedir.  

Piramit Süngerin Kullanım Alanları

  Kendinden yapışkanlı bir şekilde aldığınız piramit süngerlerin arkasında ki kağıdını çıkararak kolay bir şekilde monte edebilir daha sonra ise ürüne zarar vermeden yerinden sökebilmeniz mümkündür.Ancak mekan yalıtımınız yine de bir uzmana danışmak veya direk montajı uzmana bırakmak, sizi daha az zahmete sokacak daha iyi ve uzun ömürlü sonuçlar verecektir.Akustik piramit sünger ile akustik yumurta sünger arasında ki tek fark malzemelerin desenleridir.Piramit sünger fiyatları diğer yalıtım malzemelerine göre genellikle daha ekonomiktir.Bu yüzden en çok tercih edilen ses yalıtımın süngerlerinden biridir.

 Kendinden yapışkanlı Sünger Satın almak için

  Kendinden yapışkanlı piramit sünger satın almak için bizimle destek@desibell.web.tr mail adresinden iletişime geçebilir  +90 850 840 13 32 numaralı telefonumuzu arayabilir yada Osmangazi Mahallesi, Zümrüt Sk. No:22/A 34887 Sancaktepe/İstanbul adresinde ki ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.Satın almanın yanında montaj için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.Satın aldığınız ürünlerin iade garantisi vardır.Yani bozuk veya defolu çıkan ürünleri kolaylıkla iade edebilirsiniz.Desibel akustik olarak önceliğimiz, her zaman sizlere daha iyi hizmet sunarak siz değerli müşterilerimizi memnun etmektir.

dB 55 Akustik Panel

Yüksek Performanslı Akustik Panel

dB 55

Akustik panel dB55 Bir odadaki istenmeyen ses dalgalarının yansımalarını kontrol etmek için en uygun maliyetli yöntemdir, odanın çevresine akustik dB55 panelleri uygulanmaktadır. Ses dalgaları dB55 çarpması sonucunda üzerinde bulunan gözenekler enerji emer ve yansımayı minimize eder. Bu olayın neticesinde, ses frekanslarını yani ses enerjisini kinetik enerjiye dönüştürülür ve odadaki yansıma yankısı giderilir.  Akustik panel dB55 ürünümüz müzik odası, stüdyo, kayıt odası, dublaj odası ve benzeri alanlarda rahatlıkla montaj edilip kullanılmaktadır.

dB55 Akustik Paneller Hakkında

Akustik sünger sesi engellemez, yankıyı emer

Akustik köpük oda B’yi oda A’nın gürültüsünden korur.

Akustik süngerler sonsuza dek kullanılmaz. Ortalama raf ömrü 7-10 yıldır.

Profil kesim yüzeyli akustik paneller, düz akustik sünger panellere oranla daha fazla emilim sağlar.

Ses frekansı 1000 Hertz ise daha kalın köpükler daha ince köpüklerden daha fazla sesi emer.

Daha kalın akustik köpükler düşük frekans aralığında daha fazla ses absorbe eder (davul, temel gitar, endüstriyel ses)

Panel yerleştirme, odanızda doğru miktarda ve doğru noktalarda kullanıldığı takdirde tamamen kaplamaya ihtiyaç kalmaz.

 

dB Live Akustik Panel

dB Live

dB Live Akustik Panel

İyi ses kaydetmek ve çalışma alanınızın dekoratif ve görsel olmasını arzu ettiğiniz anda dB Live yanınızda.

 • Düşük maliyet

 • Renk Seçeneği

 • Kolay kurulum

 • Esnek yapı

 • Ek yersiz montaj imkanı

 • 60×60 ve 50×50 ölçü seçenekleri

Potansiyel yansıma alanlarının dB Live ile simetrik – a simetrik yada tamamen uygulama yapılabilir. Basstrap ları ve köşe küplerini yerleştirildikten sonra, bir sonraki adım  akustik zemin halısı ile odanızın akustik düzenlemesini tam manasında sağlamış olursunuz.

Ancak bu projeyle uğraşırken, aşağıdaki detayları da dikkate almanızı öneririm:

 • Akustik düzenleme ses yalıtımı yapmaz.
 • Ses yalıtımı yapılacak alanın duvar tavan tamamen kaplanması gerekir.
 • dB değerlerine istinaden ses yalıtım maliyetleri değişkenlik gösterir.
 • İhtiyaç duyulduğunda kapı ve pencereler de değiştirilir.

 

 

Kauçuk Sünger

Kauçuk Sünger Levha

Elastomerik Kauçuk Köpük

Yüksek buhar difüzyon değerlerine sahip olan elastomerik kauçuk köpük malzemeler, tesisatta iyi bir izolasyon ve yoğuşma kontrolü sağlar.

Elastomerik Kauçuk Köpük Nedir?

Havalandırma ve soğutma tesisatlarında yaygın olarak kullanılan Elastomerik Kauçuk Köpük, isminden anlaşılacağı gibi yalıtım malzemesidir Elastomerik Kauçuk esaslı, kapalı gözenekli, tek biçimli hücre yapısı. Yüksek buhar difüzyon değerlerine sahip elastomerik kauçuk köpük malzemeler, bağlantı parçaları üzerinde iyi bir izolasyon ve yoğunlaşma kontrolü sağlar. Enerji tasarrufu sağlamak ve tesisat üzerindeki yoğunlaşmayı önlemek için gereken kalınlıkları hesapladıktan sonra uygulanabilir.

Elastomerik Kauçuk KöpükNasıl Başvurulur?

Elastomerik Kauçuk Köpük (kauçuk sünger) malzemeler esnek malzemelerden rulo yada levha halinde imal edilmektedir. Ruloların montajı desi solit yapıştırıcı ile rahatlıkla uygulana bilir, talep doğrultusunda kendinden yapışkanlı olarak da imal edilebilmektedir. Kauçuk sünger levha, tesisatın bağlantı parçasına veya bağlantı tamamlandıktan sonra uygulanabilir. Kauçuk sünger levha uzunlamasına ve en az fire payı olacak şekilde uygulanır. Tabakalar, büyük çaplı boruların ve klima kanallarının izolasyonu için kullanılır. Eğer gerekirse. Bu levhaları kendinden yapışkanlı olarak kullanmak mümkündür. Kauçuk sünger izolasyon, sistemin en iyi proje performansını garanti etmek için doğru bir uygulamadır.

• Kanal yalıtımı için en uygun ebat olan ; 100cm ve 120cm levha genişliğinde, 7 farklı kalınlık aralığında üretim;
• Elastik yapısı sayesinde kanallarda oluşan titreşimi sönümlemeye yardımcı olur.
• Desi kontak yapıştırıcı; kanal montajında verimli sonuç almaya yardımcı olur.
• Yuvarlak ve kare kesitli kanallarda bant kullanımını azaltır ve fire oranını düşürür
• Fire oranını % 2-3’lere indirir.
• Kullanım sıcaklığı -60 / +105°C aralığındadır.
• 50-65 kg/m3 bir yoğunluğa sahiptir
• Elastomerik malzemenin ısı iletkenlik katsayısı düşük olduğundan önemli ölçüde ısı transferini azaltır.

 

Kendinden Yapışkanlı ve Yapışkansız Elastomerik Kauçuk Köpüğü

 • Yüksek mukavemetli takviyeli kendinden yapışkanlı özelliği sayesinde işçilik ve zamandan tasarruf sağlar.
  • Yapışkan özeliği sayesinde sızdırmazlığa katkıda bulunur ve işçilik hatalarını azaltır.
  • Fire oranını % 2-3’lere indirir.
  • Kanal yalıtımı için en uygun ebat olan ; 100cm ve 120cm levha genişliğinde, 7 farklı kalınlık aralığında üretim.
  • Elastik yapısı sayesinde kanallarda oluşan titreşimi sönümlemeye yardımcı olur.
  • Kullanım sıcaklığı -60/+105°C aralığındadır.
  • 50-65 kg / m3 bir yoğunluğa sahiptir.
  • Elastomerik malzemenin ısı iletkenlik katsayısı düşük olduğundan önemli ölçüde ısı transferini azaltır.

Düz Akustik Sünger

Düz Akustik Sünger

Düz akustik süngerler; Poliüretan köpükten, açık hücreli hücresel bir yapıya sahiptir ve pürüzlü yüzeylere kolayca uyan, yumuşak ve esnek bir malzeme olarak montajı kolay akustik süngerdir. Nem, küfe ve diğer kimyasal maddelere karşı yüksek direnç gösterir. Poliüretan köpüklerin iki çeşidi vardır: Poliüretan düz sünger ve Basotect düz sünger dir.  

Düz Sünger

Poliüretan sünger; En düşük 15 kg/m3 olarak üretilen poliüretan akustik düz süngerler en yüksek olarakda 100kg/m3 dür. Yoğunlukları yanmazlık değerlerinde ve ses geçişlerinde etkisi vardır. Alev alabileceği potansiyel alanlarda(jeneratör, kompresör, asansör dairesi) yanmazlık ön planda oldugundan yükse yoğunluklarda kullanılması önerilmektedir. Kendinden yapışkanlı akustik sünger olarak da imal edilebilen akustik düz sünger, kalınlık ve yoğunluklarına göre fiyatları farklılık göstermektedir.    

Yanmaz Melamin Basotect Sünger

Basotect; Poliüretan süngere istinaden daha hafif bir yapıya sahiptir. 8-11kg/m3 aralıklarında üretilen boasotect melamin sünger, daha düzenli bir hücresel yapı daha üstün nitelikleri sayesinde kullanım alanları daha üst seviye yerlerdir. Bu alanlar otomotiv sanayi, uçak sanayisi ve diğer taşıma araçları içerisinde. Melaminden üretilen basotect sünger daha az esnektir, ancak şok ve sesleri, filtre havasını daha iyi emebilir, UV ışınlarına, solventlere, deterjanlara karşı daha iyi direnç gösterir. Birinci sınıf yanmaz sertifikaya sahiptir.

 Düz Akustik Sünger Kullanım Alanları

 • Havalandırma iç ve dış yüzeylerinde
 • Araç kapı içlerinde – bagaj ve kaput altında
 • Oda içerisinde tavan kısmında
 • Makine izolasyonların da kabin içerisinde
 • Jeneratör ses yalıtımında
 • Ses yalıtım ve akustik düzenleme ihtiyacı olan her alanda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Flexi Kare Süngerler

Flexi A50

49 x 49 x 50 mm, minimum 10 adet
59 x 59 x 50 mm, minimum 10 adet
Stok durumu  :   Mevcut
Renk Kodu      :  Gri Antresit

Standart renkli süngerler zamanla oksijen ve havadaki materyaller ile tepkimeye girer ve sarıya döner, ancak DesiVicoustic renkli panellerin akıllı görünümünü korumak için mükemmel bir çözüm bulmuştur. Flexi POL A50 panelleri, dayanıklılığının yanı sıra yaratıcı tasarım seçenekleri de sunan özel bir poliüretan renkli yüzeye sahiptir.

Devrim yaratan tasarımı ile DesiVicoustic’in Flexi Panel her tür mekana uygulandığında gerçekten etkili sonuçlar elde edilir. Malzeme, absorpsiyon yüzeyi ve boşluk kalınlığının bilimsel bir kombinasyonu, panelin emme performansının ilk yansımaların tedavisinde son derece etkili olduğunu ifade eder.

Flexi A50 size orta ve yüksek frekanslarda en iyi performansı sunar.

Flexi Kare Sünger teknolojisi

Panel, kayıt ya da yayın stüdyoları gibi özellikle talepkar odalarda yaygın olarak uygulanır ve cazip fiyatlarla piyasadaki en iyi akustik çözümlerden birini sunar. Yapısından dolay kendisine has özel bir özellik barındıran Flexi A50 paneller sırayla uygulandığında, panellerin birleşme noktaları tespit edilemez hale gelir ve kabindeki kabloları gizlemenizi olanak sağlar.

 • Yenilikçi tasarım
 • Yüksek akustik performans
 • Kurulumu kolaydır
 • Çok yönlü ve benzersiz Vicoustic teknolojisi

Ana bilgi

Performans

İşlevsellik: Absorpsiyon
Emilim Frekansı: Orta Frekanslar
AW: 0.6
NRC: 0.600

Kurulum

Kurulum Yeri: Duvar, Tavan Sabitleme
Türü: Tutkal

Akustik Sünger

 

Akustik Sünger:

Akustik sünger genellikle ses emici sünger veya ses geçirmez sünger olarak anılmaktadır.Bu tanımlamalar tamamen yanlış olmasa da tam anlamı ile gerçeği de yansıtmamaktadır. Anlatmak istediğimi anlamakta günlük çekiyor olabilirsiniz ve bu duruma bir açıklık getirmek isterim.

Akustik süngerler uygulandığı alanlarda ses yankısını gidermektedir. Buna istinaden bu ürünlere akustik sünger denmektedir. Akustik sünger yalnız ortam akustiğini düzenleyerek ses kalitesini arttırmakta, sesin çözünürlüğü yüksek tutmaktadır. Ses kaynağından çıktığı gibi sert yüzeye çarpmadan temiz ve kaliteli olarak kulaklarımıza gelmesini sağlamaktadır.

Akustik sünger olmayan ortamlarda ses frekanslarının sert yüzeylere çarpması sonucu %20 takriben (tahrip yükseltisi)bozularak gürültü ve çözünürlüğü düşük bir hal almaktadır.  Bu durum  müzik dinlemeyi seven, film izlemeye seven yada müzik kaydı alan bir kullanıcı için hiç de hoş karşılanmaz. Akustik süngerler bu gibi durumları tamamen ortadan kaldırmaktadır ve bu durum bazı satıcılar için ses yalıtımı kesin yapar denecek kadar olasa da, bizim için böyle bir cümle söz konusu değildir.

Akustik sünger çeşitli renk, desen, kalınlık, ham madde ve ses yutma oranlarıyla farklılık göstermektedir. Plakalar halinde ve kalınlık ve yoğunluklarına göre üretimi yapılan akustik süngerler kullanım alanına, sesin şiddetine ve istenilen ses yalıtım (“bariyerli akustik sünger”) değerlerine istinaden üretim yapılır.

Akustik sünger çeşitleri:

 • A sınıfı melamin (basotect) sünger
 • Yanmaz sünger
 • Desitouch (kadife kaplı) Sünger
 • 15-45 Danste poliüretan sünger
Yukarıda başlıklar altında belirtilmiş olan akustik sünger çeşitleri kullanım alanları ve müşterilerimizin talepleri doğrultusunda istenilen ölçü, kalınlık ve renklerde hazırlanarak teslim edilmektedir.

Akustik sünger kullanım alanları:

 1. A sınıfı melamin (basotect) sünger; kullanım alanları oldukça yaygındır. Bunlardan başlıcaları otomotiv, demir yolu, beyaz eşya, uçak  sanayide bunların yanı sıra hastane, konferans salonları, sinema salonları, stüdyo, kayıt odası, çağrı merkezleri ve daha birçok alanda kullanılmaktadır.
 2. Yanmaz sünger; kullanım alanları olarak daha  çok gürültü izolasyon alanları bunlar, jeneratör, asansör dairesi, hidrofor, kazan dairesi, kompresör ses yalıtımı vb alanlarda. Bunların yanı sıra yanmaz akustik sünger fiyatları diğer akustik süngerlere oranla daha uygun olduğundan zaman zaman stüdyo, kayıt odası, müzik odası, çağrı merkezi ses yalıtımı ve akustik düzenleme maksatlıda kullanılmaktadır.
 3. Desitouch (kadife kaplı) Sünger; Görsel şölenin istendiği her alanda istenilen renk ve şekilde kullanılmakta buna istinaden proje bazlı uygulamalarda daha çok tercih edilmektedir.
 • Markası        :   Desibel
  • Sayfa URL    :   http://www.piramitsunger.web.tr/akustik-sunger/akustik-sunger.aspx
  • Logo          
  • 100 x 100 cm 10 ₺ Başlayan fiyatlarla
  • 50 x 50 cm 3 ₺ Başlayan Fiyatlarla

 

Yumurta Sünger

Akustik Yumurta Sünger

Akustik yumurta sünger ; Ortam ve mekanlarda ki yankı ve gürültülerin yutulmasını sağlayan kalınlık ve yoğunluğuna göre performanslarında değişkenlik gösteren, ses yalıtım veya akustik düzenleyici poliüretan dan imal edilmiş yanmaz akustik sünger dir.

Yumurta sünger kullanım alanları oldukça geniş olan, yumurta sünger başlıca, stüdyo, kayıt odası, kanal yayın odaları, fabrika içi makine izolasyonların da, asansör, jeneratör, kompresör  ses yalıtımlarında en çok tercih edilen üründür.

Sesin şiddetine ve seviyesine istinaden ürünün bir kaç katmak olarak da imal edilmektedir. Bu katmanlar düz yanmaz sünger + ses bariyeri + yumurta sünger lamine üretim yapılarak ses yalıtım değerleri ciddi seviyelere çıkarılmaktadır.  Daha farklı laminasyon kombineleri ile ürünü kullanılacağı alana göre üretim yapılabilmektedir.

Akustik Sünger Modelleri

Yumurta Sünger Ebatları ve Yoğunlukları ;

100×100, 100×200 ebatlarında ve 20, 30, 40 ve 50 mm kalınlıkların da 50, 70, 90 yoğunluklarında üretim seçenekleri mevcuttur. Yoğunluk genel itibari ile ürünün yanmaz lığını arttırmaktadır. Minimum seviyede ise ses yalıtımını etkilemektedir.

**Kendinden Yapışkan,Alüminyum Folyo, Suni Deri, Keçe, Su Geçirmez Film, Ses Bariyeri, Desipan ( Bondex ), Kadife  laminasyonları da yapılmaktadır.

**Yukarıdaki kaplama işlemleri değişkenlik göstermektedir.

 

Labirent Sünger

Akustik Labirent Sünger

Labirent sünger görünümüyle yüksek ses temposu veya gürültü – uğultu problemi  olan alanlara akustik  düzenleme ihtiyacı için mekanlarda sıkça tercih edilen ürünümüz, diğer akustik ürünlerimiz gibi ısıya dayanıklı, yanmaz akustik sünger uzun süreli kullanılabilir yalıtım malzemesidir. Labirent sünger ofis odası, stüdyo odası, reji odası, ses kayıt odası, tiyatro salonu, konferans salonu, müzik odası, hidrofor, asansör dairesi gibi bir çok akustik düzenleme ve ses yalıtımı ihtiyacı olan ortamda kolaylıkla uygulayabilmektedir.

Labirent sünger ortam ve mekanlarda ki yankı ve çınlamaların absorbe edilmesin de ve ortam mekanlarda yapılacak olan diyalog ve müzik dinletilerinin kulağa akustik, kaliteli ve hoş gelmesine zemin hazırlayan akustik yanmaz süngerdir.

Akustik Sünger Modelleri

Labirent Sünger Ebatları ve Yoğunlukları ;

100×100, 100×200 ebatlarında ve 20, 30, 40 ve 50 mm kalınlıkların da 50, 70, 90 yoğunluklarında üretim seçenekleri mevcuttur. Yoğunluk genel itibari ile ürünün yanmaz lığını arttırmaktadır. Minimum seviyede ise ses yalıtımını etkilemektedir.

**Kendinden Yapışkan,Alüminyum Folyo, Suni Deri, Keçe, Su Geçirmez Film, Ses Bariyeri, Desipan ( Bondex ), Kadife  laminasyonları da yapılmaktadır.

**Yukarıdaki kaplama işlemleri değişkenlik göstermektedir.

Speciyal Sünger

Speciyal sünger;

Speciyal sünger ses emici, yankı giderici özelliği ile gürültü, çınlama, ekoyu engelleyen bir ses yalıtım ve akustik düzenleme malzemesidir. Speciyal süngerler mekandaki yankı, çınlama ve eko gibi ses problemlerini kesin çözüme kavuşturmakla beraber akustik düzenleyici ve sesin kalitesini arttırmaya fayda sağlayıcıdır.

Speciyal sünger jeneratör hidrofor asansör dairelerinin yanı sıra stüdyo, kayıt odası, bateri, piyano odası ve buna benzer alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Speciyal yanmaz akustik süngerler yapısı ile mekanlardaki gürültünün emilmesini ve rahatsız edici seslerin azaltılmasında yardımcı olur .

Akustik Sünger Modelleri

Speciyal Sünger Ebatları ve Yoğunlukları ;

100×100, 100×200 ebatlarında ve 20, 30, 40 ve 50 mm kalınlıkların da 50, 70, 90 yoğunluklarında üretim seçenekleri mevcuttur. Yoğunluk genel itibari ile ürünün yanmaz lığını arttırmaktadır. Minimum seviyede ise ses yalıtımını etkilemektedir.

**Kendinden Yapışkan,Alüminyum Folyo, Suni Deri, Keçe, Su Geçirmez Film, Ses Bariyeri, Desipan ( Bondex ), Kadife  laminasyonları da yapılmaktadır.

**Yukarıdaki kaplama işlemleri değişkenlik göstermektedir.

12
Bizi Arayın