Akustik Yumurta Sünger

Akustik yumurta sünger ; Ortam ve mekanlarda ki yankı ve gürültülerin yutulmasını sağlayan kalınlık ve yoğunluğuna göre performanslarında değişkenlik gösteren, ses yalıtım veya akustik düzenleyici poliüretan dan imal edilmiş yanmaz akustik sünger dir.

Yumurta sünger kullanım alanları oldukça geniş olan, yumurta sünger başlıca, stüdyo, kayıt odası, kanal yayın odaları, fabrika içi makine izolasyonların da, asansör, jeneratör, kompresör  ses yalıtımlarında en çok tercih edilen üründür.

Sesin şiddetine ve seviyesine istinaden ürünün bir kaç katmak olarak da imal edilmektedir. Bu katmanlar düz yanmaz sünger + ses bariyeri + yumurta sünger lamine üretim yapılarak ses yalıtım değerleri ciddi seviyelere çıkarılmaktadır.  Daha farklı laminasyon kombineleri ile ürünü kullanılacağı alana göre üretim yapılabilmektedir.

Akustik Sünger Modelleri

Yumurta Sünger Ebatları ve Yoğunlukları ;

100×100, 100×200 ebatlarında ve 20, 30, 40 ve 50 mm kalınlıkların da 50, 70, 90 yoğunluklarında üretim seçenekleri mevcuttur. Yoğunluk genel itibari ile ürünün yanmaz lığını arttırmaktadır. Minimum seviyede ise ses yalıtımını etkilemektedir.

**Kendinden Yapışkan,Alüminyum Folyo, Suni Deri, Keçe, Su Geçirmez Film, Ses Bariyeri, Desipan ( Bondex ), Kadife  laminasyonları da yapılmaktadır.

**Yukarıdaki kaplama işlemleri değişkenlik göstermektedir.

 

About the author

Comments are closed.

Bizi Arayın