akustik-yalitim Alanındaki Hizmetlerimiz

Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı

Çağrı Merkezi Yalıtımı

Çağrı Merkezi Akustik Düzenleme

 

Çağrı merkezleri telefon ve iletişim araçları ile dolu alanlardır. Çalışan operatörlerin verimliğini üst seviyelere çıkartan ve çağrı merkezindeki doğru bilgiyi işleme konusunda düşük arka plan gürültüsünü oluşturur.

 

Ses Yalıtım Bakımı 

Çağrı merkezi (call center) alanlardaki yoğun operatör ve telefon görüşmelerinden kaynaklı ses ve uğultuları yalıtımı olarak iki farklı seçenekte ele alabiliriz.

İlk uygulama; masa arası seperatör uygulaması ile konuşma ve diğer seslerin operatörün çalışma masasının etrafının masa seperatörleri ile maskeleme yapılması işlemidir. Bu işlem sayesinde çalışanın konuşma ve telefon görüşmeleri diğer çalışma arkadaşlarını rahatsız etmeyecek seviyelere indirgenmesini sağlamaktadır.

İleri düzey uygulama; arka plandaki gürültünün etkili olarak emilimi saplanması, arka plan seslerinin emilmesini sağlamak ve verimliliği arttıracak ses düzeyine indirgemek. Bu işlem, odanın etrafındaki çevre duvarlarına ve tavana uyğunacak şekilde tasarlanan ve arka planda açığa çıkan yankı ve çınlamaların belirlenen ses panelinin kurulmasıyla gerçekleştirilir. Bu yalıtım odadaki ses yansımasını azaltır, arka plandaki gürültüyü temizler ve bir operatörden diğerine daha az ses yansıması sağlar.

Her iki muamele için kullanılan ses geçirmez ürünler, akustik sünger, akustik panel, melamin sünger, yanmaz süngerlerdir.  Sorular için savas@desibell.web.tr ve ya 0216 592 1332 numaralı telefondan yardım masamızı arayın!

Akustik Sonuçlar

Herhangi bir ses yalıtımı veya akustik düzenleme uygulaması, operatörler arasında daha güçlü bir ileşim ve motivasyon sağlayacaktır. Yapılacak uygulama odanın boyutu, şekli ve yüzey dokusu da dahil olmak üzere çeşitli seçeneklere bağlı olarak değişir. Emilim panellerini tercih edenler, insan ses yansımalarının% 85’ini absorbe etmeyi makul bir şekilde bekleyerek, odada daha az yankı ve çınlama sesiyle işine odaklanarak daha kaliteli hizmet verebilecektir.

Toplantı Salonu

Toplantı – Konferans Odası Ses Yalıtımı

Gizlilik ve Üstün Ses Yalıtımı

Bir konferans – Toplantı odası ortamında iyi bir ses yalıtımı ve akustik uygulamalar, konferans ve toplantı salonlarına görsel şıklık, kaliteli ve güvenli görüşmelere olanak sağlar. Bir konferans salonunun ses yalıtımında karşılaşılan zorluk, mekanın tasarımı üzerinde ödün vermeden birinci sınıf bir ses kalitesi sunmaktır. Ses yalıtımı uygulaması yapılan konferans – toplantı odaları, oda yankılanmalarının azalması, yankıların giderilmesi, konuşma ve iletişim de artış ve daha kullanıcı dostu bir alan sahip olmaya olanak sağlar.

 

Konferans Salonu Ses Yalıtım Bakımı 

Konferans – Toplantı salonunuzdaki ses yalıtımı için, Uygulama Kılavuzumuzun ses yalıtımı veya akustik düzenleme bölümünde belirtilen akustik sünger, akustik panel ve desipan Gürültü Kontrolü ses geçirmezlik malzemelerini inceleyebilirsiniz . Orada müşterilerimize, ağır ses bariyer membranımızı ve diğer ses yalıtım ürünlerimizi kullanarak konferans – toplantı salonunda ortak bir duvar veya tavan sesinin yalıtımında kullanılan katmanlama teknikleri aracılığıyla rehberlik ederiz . Yalıtım konferans – toplantı salonunu gürültüye karşı korur, alan içinde daha fazla gizlilik yaratır ve bitişik alanlardan gelen konferans odasına gürültü ve seslerin izole edilmesine fayda sağlar.


Tavan Akustik Ürünleri Konferans – Toplantı Salonu Akustiğini Düzenler Konferans – Toplantı salonunda 
üretilen seslerin kalitesini kontrol etmek için gerekli malzemeler ile yalıtımı sağlanır, odaya yüzeye uygulanacak belirlenen ses panelinin kurulması ortamdaki yankının kontrol altına alınmasını sağlar. Bu akustik panelleri, arka plandaki ses seviyesini düşürmek ve orijinal sese netlik kazandırmak için alan içindeki istenmeyen yankıları emilmesini sağlar. Konuşmaya netlik kazandırır veya sesli video sunumları ve konferans aramaları için kaliteli net ses için ses panelleri kullanılır.

Bir Konferans Salonunun Ses Yalıtımı İçin İpuçları

Duvar veya tavanlar aracılığıyla odanın içine veya dışına çıkan gürültüye ilişkin endişeleriniz varsa, bu tedaviyi iki aşamaya bölün. Bu soruna sahip değilseniz, yalnızca konferans salonu yankı ve uğultu problemleriniz için akustik ürünler üzerine odaklanın . Ses geçişleri ile alakalı sorun yaşarsanız, önce ses bariyeri malzemelerinin kullanımını, daha sonra emici panelleri ikinci olarak hedefleyin.

 

Radyo Yayın Odası

Posted by / 24 Mayıs 2016 / Categories: akustik-yalitim, Ses İzolasyonu / Tags: / -

Radyo yayın odalarında uygulayacağımız akustik sünger, akustik panel yada tekno touch süngerle yada yenilikçi fikirler ile lokal olarak ( uygun görülen alanlara ) kısmi uygulama ile ortamda hem ses, yankı ve akustiğinin düzenini sağlamış hem de bulunduğunuz ortamı görsel olarak da dekore etmiş olursunuz.

Ofis Akustik Düzenleme

Ofisinizde uygulayacağımız akustik sünger, akustik panel yada tekno touch süngerle ile lokal olarak ( uygun görülen alanlara ) kısmi uygulama ile ortamda hem ses, yankı ve akustiğinin düzenini sağlamış hem de bulunduğunuz ortamı görsel olarak da dekore etmiş olursunuz.

Konferans Salonu

Konferans salonlarınızda uygulayacağımız akustik sünger, akustik panel yada tekno touch süngerle yada yenilikçi fikirler ile lokal olarak ( uygun görülen alanlara ) kısmi uygulama ile ortamda hem ses, yankı ve akustiğinin düzenini sağlamış hem de bulunduğunuz ortamı görsel olarak da dekore etmiş olursunuz.

Sinema Ses Yalıtımı

Home Sinema Ses Yalıtım

Sinema ses yalıtımı;

Evinizde, iş yerinizde ticari sinema salonlarında, sinema keyfini rahatça yaşayabilmek adına ses yalıtımı ve akustik düzenleme çözümleri ile eviniz ve  iş yerinizin daha eğlenceli ve yüksek ve kaliteli ses ve bir o kadarda sessiz bir hal almasını sağlıyoruz. Ortam yankı giderme, akustik düzenleme işlemlerini müşteri isteklerine göre geniş ürün yelpazemiz ile projelendirip anahtar teslim olarak müşteri memnuniyeti ve sonuç odaklı hizmet vermekteyiz.

 

 

Sinema ses yalıtımı nasıl yapılır?

Sinema Ses Yalıtımı

Sinema ses yalıtımına başlanmadan önce kullanıcının o alanda kullanmayı düşündüğü ses sistemi özellikleri, sistemin oda içerisindeki pozisyonları ve bu gibi sinema ses yalıtımı için hayati önemi olan bilgilerin toplanması ile başlanır.

Yapılacak olan sinema ses yalıtımı için bu bilgiler ışığında, kullanılacak ses yalıtımı ürünleri ve kalınlık ve uygulama şekilleri belirlenmektedir. Bunlara istinaden bazı alanlarda desipan ( bondex-rebonded ) uygulaması ile sinema ses yalıtımı yapılabilir. Desipan ( bondex-rebonded ) ses yalıtım ürünü olduğundan üzerine akustik düzenleyici olarak kumaş panel uygulaması ile sonlandırılabilir.

Bazı alanlarda ise bu uygulama sinema ses yalıtımı için yeterli olmayacağından yapılacak olan uygulama bir kaç katmandan oluşabilmektedir.

Sinema ses yalıtımı için örnek verecek olursak;

20mm Bondex+ses bariyeri+30mm bondex uygulaması yapılır, Üzerine ağaç karkas yapılarak ön görülen ara ses boşluğu bırakılır, ağaç karkas yüzeylerine ses yalıtım bandı kullanılır, üzerine tekno panel (ses yalıtım ahşap panel) kaplanarak işlem sonlandırılabilir.

 

 

Piyano Odası Ses Yalıtımı

Piyano Ses Yalıtımı

Piyano odası ses yalıtımı; tamamen müşteri isteklerine karşılık ürün ve uygulama çeşitlilikleri vardır. Ses yalıtımı sağlanması gerektiğinde duvar tavan ve zemin üçlüsünün tam anlamı ile ses yalıtım ürünlerimiz ile kaplanması gerekmektedir. Sonrasında akustik sünger, desi touch, basotect yada kumaş panel uygulaması ile sonlandırılmak tadır.

Büyük piyanolar yüksek ses çıkarmada olağan üstüdürler. Çünkü üst ve alt kısımda sesin dağılımını sağlayan açıklıklar vardır. Eğer bir çoklu konut veya apartman dairesinde yaşıyorsanız, geceleri piyanonunuzu tıngırdat manız imkansız bunun sebebi gece gündüz ses değeri arasında oluşan farklılıklardır. Gündüz çok fazla dikkat çekmeyecek olan çalışmalar akşam saatlerinde komşularınız tarafından istenmeyen ses haline gelebilmektedir. Aşağıdaki ürünler ses yalıtım ve akustik düzenleme amaçlı tasarlanmış ve talep edilen orana istinaden uygulanır %100 kadar sonuç vermektedir. Piyanonun altına yada bulunduğu odanın zeminine akustik halı kullanırsanız çok az bir oranda da olsa bir yalıtım yapmış olursunuz. Piyanolar titreşimli ses de oluşturmaktadır. Bu ses sert yapılara tabana yada duvar temas halinde sert yüzeylerde dolaşım halinde olurlar ve üst, alt ve yan komşularınız bu durumdan rahatsız olabilir.

Titreşimli sesi yalıtmak için vibrasyon emici ayaklardan kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki ürünlerin birçoğu piyano odalarında uygulanmış ve sonuç alınmış ürünlerdir.

Piyano odası ses izolasyon malzemeleri

Ses Emici Sünger , ses dalgalarını azaltır ve onları ısı enerjisine dönüştürür . Sert, yansıtıcı yüzeylere sahip alanlarda ses emici sünger kullanın. Bir emici sünger tarafından emilen ortalama ses miktarı Gürültü Azaltma Katsayısı (NRC) ile temsil edilir. NRC değeri ne kadar yüksek olursa, malzeme o kadar verimli bir şekilde sesi emer. NRC’si 1 olan bir materyal, elde edebileceğiniz en iyi ses emici materyaldir. NRC, bir akustik laboratuvar da test sırasında hesaplanır.

Ses Bariyeri , ses dalgası iletimini engelleyerek ve ses dalgalarını kaynağa yansıtarak sesi azaltır. Çevredeki alanlara ses iletimini azaltmak veya açık bir alanı bölmek için ses geçirgenliğini azaltmak için etkili bir üründür. Ses bariyeri sesi, kaynağa doğru geri yansıtabilme özelliği, Ses İletim Kaybı (STL) ile gösterilir. STL, bariyerin çarpıcı ses seviyesi ile malzeme boyunca iletilen ses seviyesi arasındaki farktır. STL ne kadar yüksek olursa, bariyer de o kadar iyi performans gösterir.

Ses Emici Sünger ve Bariyer kombinasyonları , size iki gürültü kontrol ürünü avantajı sunar. Ses dalgaları emici içinden geçerek ısı enerjisine dönüştürülür. Bundan sonra bariyere çarpan herhangi bir ses dalgası, geri kalan ses dalgalarını ısı enerjisine dönüştüren absorbe ediciye yeniden girer.

Titreşim emici ayaklar, titreşimi absorbe eder azaltır. Kauçuk malzeme, titreşimi ısı enerjisine dönüştürmek için hafif bükülür ve böylece gürültüyü azaltılır. Bir sönümleyicinin titreşimi azaltma yeteneği Sönüm Kaybı Faktörü (DLF) ile temsil edilir. DLF ne kadar yüksekse, sönümleme malzemesi titreşimi ve sesi de o kadar azaltır.

Yapılacak olan bu işlemler sonucunda hem piyanonuzdan çıkan sesin kalitesi artacak, çevrenizdeki yaşam alanlarından da gelebilecek şikayetleri minimize etmiş olacaksınız.

Müzik Odası Ses Yalıtımı

Müzik odası ses yalıtımı;

Müzik odası ses yalıtımı müşteri talep ve beklentilerine istinaden belirlenen ses yalıtımı ürünleri ve akustik düzenleyici ürünlerin uygulanması ile yapılan işlemdir. Müzik odası ses yalıtımı yapılması gereken yalıtım sesin şiddetine istinaden müzik odasının duvar tavan ve zemin üçlüsünün tam anlamı ile müzik odası ses yalıtımına uygun malzeme ve uygulama şekli ile montajının yapılması gerekmektedir.

Müzik odası ses yalıtımı yapılması sonucunda oda da zaman geçirdiğiniz vakitlerde, çevrenizden

                       Müzik Odası Ses İzolasyonu

gelebilecek şikayetlerin önüne geçebilmeniz ve ses kalitesini en iyi seviyede dinleyebilmeniz yada kayıt almanız için yapılması gereken uygulamalardandır.

Müzik odası ses yalıtımı yapılan alanlarda akustik düzenleme de yapılmaktadır. Müzik odası ses

yalıtımı, müzik kayıtları esnasında dışarıdan gelebilecek seslerinde de engellenmesi ve akustik bir ortam olduğundan ses ve kayıt kalitesini arttırmakta, profesyonel olarak kayıt alabilmenizi ve ya müzik dinlemenizi sağlamaktadır.

 

 

Akustik Kumaş Panel

Bariyerli Desipan

Bariyerli Basotect Sünger

Bariyerli Akustik Sünger

Gitar Odası Ses Yalıtımı

Gitar Odası Ses Yalıtımı;

Gitar odası ses yalıtımı ve diğer enstrümanların kullanıldığı odaların yalıtımları tamamen müşteri isteklerine karşılık ürün ve uygulama çeşitlikleri vardır. Ses yalıtımı sağlanması gerektiğinde duvar tavan ve zemin üçlüsünün tam anlamı ile ses yalıtım ürünlerimiz ile kaplanması gerekmektedir. Sonrasında akustik sünger, tekno touch, basotect yada kumaş panel uygulaması ile sonlandırılmaktadır.

Gitar Odası Aslında Müzik Kayıt Odadır. Odaya Ses Yalıtımı Nasıl Sağlanır?

Gitar odası yada diğer enstrümanların kaydı alınacağı odaların dışarıdan gelebilecek bizim duyamadığım ses yada duya bildiğimin ses ve gürültülerin izole edilmesi gerekmektedir.Daha önce hiç fark etmediğiniz sesler kaliteli bir kayıt mikrofonu ile dijital ortamda rahatlıkla kaydedile bilmektedir ve bu durum ciddi sorunlara yol açabilir.

Bu nedenle, yeni başlayanlar bu sorunlar için belirli başlı sorular ile gelmektedirler. Bunlar;

Odamı nasıl ses geçirmez hale getirebilirim?

Ve bu bilgileri telefon ile ulaşan müşterilerimize detaylı olarak izah etmekte yada ofisimize çayımızı içmeye davet etmekteyiz. İnternet kullanıcılarına dilimiz döndüğünce buradan anlatmaya çalışacağım.

Hızlı bir şekilde mana anlamlarını açıklamak gerekirse

 • Ses Yalıtımı, odanızın sessiz hale, ses yalıtımlı oda dışarıdan gelebilecek seslerin kayıt alanına gelmesini önlemek.
 • Akustik ses yalıtım  , odanızın  aşırı bir yankı ve ya çınlama ihtimaline karşın kayıtta daha iyi olmasını sağlar.

Ve ideal olarak , herhangi bir kayıt stüdyosu BOTH’un bir kombinasyonunu kullanmalıdır. Ancak şu an için, akustik tedavi sizin istediğiniz şeyse … bunun yerine bu makaleyi inceleyin :

Aksi takdirde devam edelim …

Ses yalıtımı ne işe yarar?

Bir oda iyi bir şekilde yalıtıldığında:

 1.  Dış sesler, dışarıdan gelebilecek odanıza ulaşmasını önler rahat edersiniz.
 2. iç sesler, içeride çalışma esnasında açığa çıkan seslerin cevre alanlara ulaşmasını önler.

Ancak, ses yalıtımı yapılmamış bir odada kayıt almaya başlamadan muhtemelen ne kadar gürültü, yankı ve çınlama olduğunun farkına varamazsınız.  Örneğin :

 1. Yaygın sesler : insanlar, trafik, hava şartları ve gürültülü çalışan cihaz ve aletler.
 2. Genel donanım sesleri arasında bilgisayar fanları, donanım rafları ve klima bulunur.
 3. Yaygın darbe sesleri şunları içerir : ayak sesleri ve zemine temas eden başka titreşim oluşturan herhangi bir şey.

Ve bunların hepsi kayıtlarınızı mahvedebilir.

Ses Yalıtımı İçin 4 Yöntemle Ele Alabiliriz.

Bir odayı ses yalıtımı işlemi, 4 taktik kombinasyonu kullanılarak gerçekleştirilir :

 1. Kütle Yoğunluk
 2. Hacim
 3. Hava Boşluğu doldurma.

1. Kütle / Yoğunluk

Sesin bir odaya girmesini ve çıkmasını önlemek için …

ses-bariyeri

O odadaki duvarlar,  ses enerjisine tepki olarak titreşimlerini önleyen çok miktarda kitle gerektiriyor.

Sıfırdan bir oda inşa ederken, yeterli kütle, beton gibi yoğun bir malzeme ile basitçe kalın yapılarak duvara eklenebilir.

Ama bir kütle eklemek için mevcut  oda ilave yapılar gibi malzemeler kullanılarak inşa edilmelidir. Bu iş için ses bariyeri ince yapısı ve 2200 kg/m3 ağırlığı ile ses yalıtım ihtiyacı olan projeleri için protik ve etkili bir çözümdür.

Malzemelerin ses yalıtımında ne kadar etkili olduğunu merak edenler bizimle iletişime geçerek konu hakkında ürünlere ait test raporlarına ulaşabilirler.

Desipan

2. Hacim

Ses yalıtımında yapılması gereken bir diğer detay ise hacimdir. Hacim sesin şiddetine göre kalınlık ve yoğunluğu değişkenlik gösteren sıkıştırılmış olan desipan 120 danste bondex de dene bilir 30-40-50 kalınlıklarında yalıtılması düşünülen sese istinaden alanın tüm yüzeyleri boşluk kalmayacak şekilde kaplanır.

3. Hava Boşluklarını Doldurma

Ses yalıtımı için son olarak, odadaki küçük çatlaklar ve deliklerin hava geçirmez şekilde kapatılmış olduğundan emin olmaktır.

Çünkü ilk 2 görevi tamamladıktan sonra dahi, açık alanlar sesin içeriye girmesini kolaylaştırıyor.

Bu delikleri kapatmak için kullanılan ürün

 • Akustik Mastik gitar ve kayıt odasında çevresine herhangi bir çatlak ya da başka bir yerde var olabilecek herhangi bir küçük delik kadar akustik silikon kullanılabilir. Akustik mastik yumuşak ve esnektir, bu yüzden zamanla boşluklar açılmaz.

Bu işlemin sonucunda ses yalıtımlı bir odaya sahip olursunuz  son kat olarak da dekoratif ve akustik süngerler yada kumaş paneller ile odanızı renklendirebilir ve bu sayede akustiği de düzenlemiş olursunuz.

Bateri Ses Yalıtımı

Bateri Ses Yalıtımı

Bateri ses yalıtımı

Bateri  odalarının yalıtımları tamamen müşteri isteklerine karşılık ürün ve uygulama çeşitlilikleri vardır. bateri ses yalıtımı yapılabilmesi için baterinin bulunduğu odanın duvar tavan ve zemin üçlüsünün tamamının bateri kullanımda iken çıkan ses istinaden önceden belirlenmiş olan ses yalıtım malzemeleri ile hatasız olarak bateri ses yalıtımı yapılması gerekmektedir. Bateri ses yalıtımı sonrasında ortam akustiği düzenlemek için akustik sünger, desitouch, basotect yada kumaş panel uygulaması ile sonlandırılmak tadır.

Standar kapı ve pencereler yeterli seviyede ses yalıtımı yapamayacağından, ses yalıtımlı kapı ve ses yalıtımlı cam kullanılması gerekmektedir.

Bateri ses yalıtımının faydaları;

Bateri Akustik Düzenleme

 • Bateri ses yalıtımı yapıldığında çevre daire ve yaşam alanlarından yüksek sesten rahatsız olabilecek potansiyel kişilerin şikayetlerinden kurutulmuş olursunuz.
 • Çalışma ortamını tam manasında bateri kullanımına uygun hale getirmiş olursunuz.
 • Ortamda akustik düzenleme yapıldığından ses kalitesi artacaktır.
 • Çalışma saati derdiniz olmayacak  istediğiniz bir vakit baterinizi kullanabilirsiniz.

 

 

Akustik Kumaş Panel

Bariyerli Desipan

Bariyerli Basotect Sünger

Bizi Arayın