Zemin Ses İzolasyonu

Zemin Ses Yalıtımı

Zemini ses yalıtımı konusunda ses ve gürültüye karşı sonuç alına bilmesi ve sağlıklı bir zemin ses yalıtımı yapılabilmesi için uygulama yapılacak alanın iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Aşağıdan gelen ses ve gürültüden rahatsız mı oluyorsunuz, yoksa komşularınız ile aranızda bulunan ortak duvardan geçen darbe ve konuşma sesini ortadan kaldırmaya mı çalışıyorsunuz?

Zemin ses yalıtımı uygulamada, çoğu insan yukarıdan gelen sesleri aşağıdan yukarıya doğru yapılacak olan uygulama ile durdurmayı hedefliyor. Zemin ses yalıtımı için tarafımızdan temin edebileceğiniz (özellikle sbr kauçuk, mantar şilte veya alt katman çözümleri) ürünlerin tamamı ses yalıtım belgelerine sahiptir; ancak, verilen değerler neredeyse her zaman darbe sesinin azaltılması anlamına gelir ve hava sesi miktarının ne kadar azaltıldığının belirlenmesinde toleranslı yaklaşılır.

SBR Kauçuk

Sbr kauçuk şilte ve mantar şilte, havadan gelen seslerin aşağıda olduğu

Sbr Kauçuk Rulo

yerlerde “zemin ses yalıtımı”nda gerçekten etkili

Sbr kauçuk şilte, uyum ve etki konusunda iyi bir çözümdür

Bunlar aşağıdakilerle etkilidir:

  1. Aşağıdan gelen hava dolaşımlı ses ve gürültüyü azaltma.
  2. Aşağıda belirtilen odaya hava dolaşımlı sesi azaltma.
  3. Aşağıda belirtilen odaya darbe sesi azaltma.
  4. Ses geçirmez odada akustiği iyileştirme.

Sbr kauçuk kullanım şekilleri, halı, fayans, yüzer döşeme veya laminatın altındaki zemin üzerine rulolar halinde kurulumu çok basittir. Sbr kauçukların, yükselen sesleri durdurmak için ağır sbr kauçuk rulolar döşeme ses yalıtım ürünlerinin arasındaki en iyi kalınlık / performans oranını sunduğunu düşünüyoruz.
Sbr kauçuk rulo, normal şartlarda daha fazla kütle kullanımı ve alan daralması ile daha etkili çalışan bir uygulamada yapılabilir.Konvansiyonel bilgelik, bölünen yapının kütlesini artırırken ses yalıtımı geliştirdiğini bildirir. Ancak alanla birlikte yapıya daha fazla yük eklenmesi. Sbr kauçuk rulonun özelliği içerik meteryallerinin gevşek olması ve düzeninin düzensiz olmasıdır. Bu düzensizlik ve gevşeklik, ölü kauçuk veya masif kütleden daha etkili bir şekilde ses geçişini bozar.

Ayrıca zemin çözüm üzerinde basit bir eklenti ile Sbr kauçuk levhalarının performansını artırmak isteyen müşteriler için tavsiye edebileceğim desipan dır.

Desipan

Desipan

Sessizlik ve konfora önem veriyor iseniz  zemin, duvar ve tavan ses yalıtımıda desipan etkili ve güçlü bir çözümdür. Sertlik oranları kullanım alanlarına göre değişkenlik göstermektedir.(100-200dns aralığı)

Hava dolaşımlı sese karşı çok etkili bir zemin ve duvar tavan ses izolasyon yöntemi için aşağıdaki sistemi tavsiye ederiz. Bu ses yalıtım malzemesi plaka olarak üretilmektedir. Desipan, ses yalıtımı malzemelerinin en etkili olanıdır. En az çaba ile hızlı bir sonuç istediğiniz bir durumda ve kolay uygulanabilir bir ürün arıyorsanız kesin çözüm desipandır.Desipan döşeme tahtalarının üstüne veya aşağısına uygulanabilir (veya her iki yerde daha iyi sonuçlar için!). Şimdi, performansı en üst düzeye çıkarmak isteyenler için hafif ve ince bir ürün olan ağır ses bariyerini sunabiliriz.

Ayrıca, alçı levha plakaları arasında ses bariyeri lamine şeklinde ortak duvar ses yalıtımı için alternatif bir çözümün sunmaktadır. Mümkün olduğu yerlerde, akustik mastik kullanılarak döşeme panoları arasında boşluklar ideal olarak kapatılmalıdır.

Alternatif Ürünler

About the author

Comments are closed.

Bizi Arayın