Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Ses Yalıtımı

Ses Yalıtımı sağlamak ses frekanslarını engelleye bilmek için kütle = yoğunluk formu ile sesin dağılmasını önleyebilmektedir. EPDM ağır ses bariyeri yoğun yapısı ile 3,5kğ/m2 ağırlığı ile ses yalıtımında ciddi etki sağlamaktadır. kalınlıkları 1.8mm- ila 7mm olan EPDM ağır ses bariyerlerinin m2 ağırlıkları ise 3,5, 5 kg- ile 15 kg aralıklarında dır.

Ağır Ses Bariyeri Kullanım Alanları ?

Kullanım alanları olarak tavan, duvarlarda zemin ses yalıtımlarında, alçıpan bölme aralarında parke altında ve şap altında yüksek performans ile kullanılmaktadır. Bulanların dışında ses problemleri yaşanan her alanda kullanılmaktadır.
Bu ürünün kombine olarak ( bondex sünger + Epdm ağır ses bariyeri + bondex sünger ) kullanıldığında %99 ‘a kadar ses yalıtımı sağladığını tecrübelerimiz ve AR-GE araştırmalarımız sonucunda tescillenmiştir.
Tamamen ithal olan ürünün sertifika ve belgeleri test raporları ile ne kadar doğru bir ses yalıtım ürün olduğunu kanıtlanmıştır.

Ses Yalıtım Bariyeri

Yoğun ses temposunun kesilmesi istenilen alanlarda süngerler arasına uygulanan ses yalıtım malzemeleridir. Sesin direk kesilmesi isteniyorsa epdm ağır kurşun bariyeri kullanılabilmektedir. Akustik Süngerler ile birlikte uygulanabilen epdm bariyerleri mükemmel akustik performans ve dayanıklılık sağlamaktadır. Genellikle çok güçlü seslerin kesilmesi için kullanılmaktadırlar.Yoğun seslerin kesintisinde etkili çözümler sunan kauçuklar istenilen ölçülerde rulo ya da panel şeklinde satışa sunulmaktadır. Epidyem den üretimi yapılan kauçuklar iki sünger arasında uygulanarak lamine edilerek ses yalıtımı sağlamaktadır. Epdm Kauçuk Ses Bariyeri Kullanım Alanları olarak Jeneratör Odası Ses İzolasyonu, Asansör Dairesi Ses İzolasyonu, Makina Dairesi Ses İzolasyonu, Müzik Odaları gibi sesin kesilmesi istenilen alanlarda kullanılmaktadırlar.

Bariyerli Ses Yalıtım Sünger Modelleri

Bariyerli Basotect Sünger                   Yanmaz Bariyerli Akustik Sünger                   Bariyerli Desipan

About the author

Comments are closed.

Bizi Arayın