Ses İzolasyonu Alanındaki Hizmetlerimiz

Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı

Çağrı Merkezi Yalıtımı

Çağrı Merkezi Akustik Düzenleme

 

Çağrı merkezleri telefon ve iletişim araçları ile dolu alanlardır. Çalışan operatörlerin verimliğini üst seviyelere çıkartan ve çağrı merkezindeki doğru bilgiyi işleme konusunda düşük arka plan gürültüsünü oluşturur.

 

Ses Yalıtım Bakımı 

Çağrı merkezi (call center) alanlardaki yoğun operatör ve telefon görüşmelerinden kaynaklı ses ve uğultuları yalıtımı olarak iki farklı seçenekte ele alabiliriz.

İlk uygulama; masa arası seperatör uygulaması ile konuşma ve diğer seslerin operatörün çalışma masasının etrafının masa seperatörleri ile maskeleme yapılması işlemidir. Bu işlem sayesinde çalışanın konuşma ve telefon görüşmeleri diğer çalışma arkadaşlarını rahatsız etmeyecek seviyelere indirgenmesini sağlamaktadır.

İleri düzey uygulama; arka plandaki gürültünün etkili olarak emilimi saplanması, arka plan seslerinin emilmesini sağlamak ve verimliliği arttıracak ses düzeyine indirgemek. Bu işlem, odanın etrafındaki çevre duvarlarına ve tavana uyğunacak şekilde tasarlanan ve arka planda açığa çıkan yankı ve çınlamaların belirlenen ses panelinin kurulmasıyla gerçekleştirilir. Bu yalıtım odadaki ses yansımasını azaltır, arka plandaki gürültüyü temizler ve bir operatörden diğerine daha az ses yansıması sağlar.

Her iki muamele için kullanılan ses geçirmez ürünler, akustik sünger, akustik panel, melamin sünger, yanmaz süngerlerdir.  Sorular için savas@desibell.web.tr ve ya 0216 592 1332 numaralı telefondan yardım masamızı arayın!

Akustik Sonuçlar

Herhangi bir ses yalıtımı veya akustik düzenleme uygulaması, operatörler arasında daha güçlü bir ileşim ve motivasyon sağlayacaktır. Yapılacak uygulama odanın boyutu, şekli ve yüzey dokusu da dahil olmak üzere çeşitli seçeneklere bağlı olarak değişir. Emilim panellerini tercih edenler, insan ses yansımalarının% 85’ini absorbe etmeyi makul bir şekilde bekleyerek, odada daha az yankı ve çınlama sesiyle işine odaklanarak daha kaliteli hizmet verebilecektir.

Jeneratör Ses Yalitimi

Jeneratör Ses Yalıtımı:

Jeneratör ses yalıtımı konusunda dikkat edilmesi gereken iki etken vardır.Jeneratörler  oluşturdukları ses dalgaları ile ikiye ayrılmaktadır. Bunlar darbeden kaynaklı titreşim ile yayılan ses dalgaları ve hava dolaşımlı ses dalgalarıdır.  bunların bilirkişi tarafından tespit edilmesi gereken yerlerde darbe emici özel ürünler ve ses kesici delikli panel yada ses yalıtım süngeri kombine olarak kullanılması gerekmektedir. Doğru ürün ve doğru bir uygulama sonucunda jeneratörün üzün gürültüsünden eser kalmayacaktır. Jeneratör ses yalıtımı jenerötürün kapasitesine göre değişkenlik göstermektedir. Desibel akustik yeni nesil uygulamalarında gürültü emisyonunu en aza indirmek için, küçük ve büyük ölçekli jeneratörler için gürültü kontrolü kabinleri kullanılır.

Jeneratör Ses  Yalıtımı ( Sanayi tipi )

Jeneratörün çerçevesi standart alüminyumdan veya metal profilden yapılmıştır, alt yatay kısım zeminde veya jeneratörün metal çerçevesinde desteklenebilir. Ses yalıtım panelleri, yangına dayanıklı emici malzemelerle dolu özel şekillendirilmiş galvanizli çelik folyo ile üretilmiştir. Jeneratör ses yalıtımında akustik kapılar kullanılır. Kapıların kesin konumu, jeneratörün bakımının kolaylaştırılması için (örneğin, yağ filtreleri, yağ pompaları vb. Önlerine yerleştirilir), spesifik ihtiyaca göre belirlenir. Kapılar özel bir döner kol ve iki menteşe ile donatılmıştır. Hava emişinde ve egzozda özel olarak tasarlanmış ses tuzakları bulunur. Bu ses tuzakları, hava basıncının düşük bir seviyede azalmasını sağlar ve jeneratörün soğumasında olumsuz bir etkisi yoktur.
Desibel Akustik tasarım
 • Koruyucu ızgaralar, ses tuzaklarının dış tarafına monte edilebilir
 • Gerekirse, gaz egzozuna özel susturucu takılabilir
 • Farklı ses yalıtımı yetenekleri vardır.
 

Jeneratör Ses  Yalıtımı ( Standart )

Jeneratörün çerçevesi standart ahşap panel veya taş yünü dolğulu panelden yapılmıştır, alt yatay kısım zeminde veya jeneratörün metal çerçevesinde desteklenebilir. Kabin içerisinde, bariyerli desipan ve üzeri yangına dayanıklı emici akustik sünger ile üretilmiştir. Jeneratör ses yalıtımında akustik kapılar kullanılır. Kapıların kesin konumu, jeneratörün bakımının kolaylaştırılması için (örneğin, yağ filtreleri, yağ pompaları vb. Önlerine yerleştirilir), spesifik ihtiyaca göre belirlenir. Kapılar özel bir döner kol ve iki menteşe ile donatılmıştır. Hava emişinde ve egzozda özel olarak tasarlanmış ses yalıtımlı menfez bulunur. Bu ses yalıtımlı menfezler, hava basıncının düşük bir seviyede azalmasını sağlar ve jeneratörün soğumasında olumsuz bir etkisi yoktur. Jeneratör ses yalıtımında titreşim sönümleyici ayaklar kullanılması gereken önemli detaylardan dır. Titreşimden kaynaklı ses yalıtılma dan jeneratöre kabin yapılması tam manada gürültünün yalıtılmasında yeterli olmayacaktır.  

Sunucu Sistem Odası

Server ( sunucu ) Odası Ses yalıtımı

Yüksek kaliteli ses yalıtım malzemeleri daha sessiz sunucu odası için.

Uzmanlarımızın tavsiyesi

 • Sunucu odasında verimli ses yalıtımı için yanmaz akustik sünger, desipan ve diger ses yalıtım malzemelerimizden kullanabilirsiniz.
 • Lütfen, sizin için en iyi çözümü sağlayabilmemiz için yanğına dayanım bilgilerini almaya dikkat edin.
 • Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bize ulaşın.

 

Bilgisayarlar ve IT sistemleri uzun zamandır çoğu şirketin gündelik hayatına girmiştir. Özellikle endüstriyel sektörde elde edilen muazzam miktarda veriden dolayı bu sistemler genellikle çok büyüktür. Fanlar ya da sabit diskleri devir ve dönüşlerinden dolayı gürültüye neden olan bileşenler yüksek ses seviyesine neden olur ve server (sunucu) odası yalıtımında akustik ses yalıtımı özellikle zorunlu kılmaktadır.

Uygun sunucu odası ses önleme tedbirleri

Server (sunucu) oda gürültü seviyelerine karşı tedbirler planlarken, sunucuların bulunduğu odanın yalıtılması düşünülmelidir. Server odasının yansıtıcı duvarları, sabit sürücüler, fanlar ve soğutma gibi bileşenlerin oluşturmuş olduğu ses dalgalarının yansıtıcı duvarlara çarpma sonucunda gürültü oluşmasına zemin oluşturur. Ses yükselir, sunucu odasında bitişik ofisleri rahatsız edebilecek bir seviyeye ulaşır. Sunucu odası planlama sürecinde ses izolasyonu ihmal edildiyse de,  ses yalıtım önlemleri daha sonra kolayca alınabilir.

Ses emici akustik süngerler, sunucu odasında gürültüye karşı koruma için çeşitli çözümler sunar. Özel poliüretan süngerlerin, ses dalgalarını yutmaya ve ortam gürültüsünün minimize edilmesine fayda sağlar.

Server odası ses yalıtımında kullanılan akustik süngerin alt katman olarak desipan kullanılarak ses yalıtım değerlerinin artmasına fayda sağlar, özellikle sunucu odası ses sönümlemesi için önerilir. Her iki ürün de gürültüye karşı koruma ve server odası ses yalıtımı için özel olarak tasarlanmıştır.

Sunucular gerçekten sıcak olduğundan, sunucu odalarında yangın riski her zaman mevcuttur ve sunucu odası yangın önlemleri küçümsenmemelidir. En yüksek yangın koruma sınıfına sahip ses yutucuların kullanılması şiddetle tavsiye edilir. Bu ürünler aynı zamanda görsel açıdan çekici olacak şekilde çeşitli renklerde mevcuttur. Yangın sınıfı DIN 4102 B1 yutucuların kullanılması, insanlar tarafından sık sık talep edilen büyük sunucu odalarında öngörülen ve server odası ses yalıtımı alanında yangın riskini optimize eder.

Server odaları yoğun sesin bulunduğu alanlardır. Bu alanlarda  müşteri isteğine bağlı, ortam sıcaklığını da dikkate alarak müşterimizin istemiş olduğu değerlere indirgeyecek olan kaliteli ürünlerimizden basotech, akustik yanmaz sünger, PU kaplı sünger ve folyo kaplı süngerlerden bu iş için en uygun olanı kalınlık ve yoğunluk olarak müşterimize önermekteyiz.

Deniz Motoru Ses Yalıtımı

Deniz Motoru Ses Yalıtımı;

Marine ses yalıtımı, Tekne ses yalıtımı, Yat ses yalıtımı;

Marinalarda bulunan motorlu taşıtlarınızın yoğun ses ve gürültüsünden rahatsızlık duyarsınız bu alanların daha sessiz yada hiç ses duymak istemezseniz bu alanlar için tasarlanmış bariyerli yanmaz süngerler yada bondex, bariyer ve yanmaz sünger laminesi ile motor gürültüsünü minimuma indirgeyebilmekteyiz.Sizin yat veya tekneniz için en iyi deniz motoru ses yalıtımı seçmek için nasıl yapılacağı hakkında detayları aşağıda okuyabilirsiniz.

Deniz motoru ses yalıtımı uygulama esasları:
Folyo / yanmaz akustik sünger ve ses bariyeri uygulanması, ses yalıtımı hassas bir modelleme bıçağı ile en iyi kesilir – hassas bir işçilik ile montajı sağlanmalıdır.
İp takviyeli kendinden yapışkanlı malzemelerin uygulanması kolaydır , ancak bir seferde hatasız ve düzgün yerleştirilmesi gerekmektedir.

Akustik sünger yapıştırıcısı ile de
püskürtme veya rulo yardımı ile alana uygulanması gerekmektedir – bunlar
dar alanlarda daha sağlıklı bir uygulama için gereklidir.
Uygulamada;
“kaçağı” önlemek için tüm bağlantıların özel “folyolu band” birleştirme bandı ile kaplanmalıdır. 

 

 

 

 

 

 

 

Kendiliğinden yapışan folyo bant folyo kaplı materyal üzerinde mükemmel uyum sağlar.

İdeal olarak, ses geçirmez bölmeler
motor alanını, herhangi bir tanktan ayrı olarak, rezonant oluşturabilen –
ses yükseltici olarak düşünülen alanları kapsayacak şekilde akustik yanmaz süngerler iyi kaplanması gerekmektedir.
Son olarak, tüm kablolar ve borular
rahat uygulanır izolasyon malzemesi ile kaplanır, ses yapması muhtemel herhangi bir kapak veya yan alanlar
gürültü emici conta ile sağlam olarak montajlanması gerekir.

Motor şaseye oturtulmadan önce yapılacak ses yalıtım uygulamaları daha verimli olmaktadır.

Kompresör Ses Yalıtımı

Kompresör Ses Yalıtımı

Kompresör ses yalıtımı; Kompresörler basınçlı hava üreten ve bu havayı üretmek için hareketli bir düzine parçaların belirli bir tanka havayı depolaması ile basınçlı hava kullanımına imkan sağlamaktadır. Kompresör gürültü izolasyonu bu durumda ihtiyaç duyulan bir uygulamadır. Kompresörlerin bulundukları alanlara istinaden rahat olabilecek çevre mahaller yada kullanıcıların bizzat kendileri kompresörün çıkarmış olduğu rahatsız edici seslerin yalıtılması maksadı ile talep edilmektedir.

Kompresör ses izolasyonu hakkında bilmek istedikleriniz ve yapılan uygulama ve malzeme detayları aşağıda sıralanmıştır.

Kompresör Ses Yalıtım KabiniÖncelikli olarak ses yalıtımı yapılacak olan kompresörün ölçülerinden büyük olacak şekilde ve içerisinde hava sirkülasyonuna imkan sağlayacak bir kabin imal edilmesi gerekmektedir.

Kompresör kabini belirli bağlayıcılar ile istenilen ölçülerde imal edilerek, istenirse seyyar olarak da (tekerlekli ) üretim yapılabilmektedir.

Kompresör kabini imalatında belirlenen kabin plakaları rast gele belirlenmesinden daha ziyade belirli bir oran da ses yalıtımına katkı sağlayacağından plaka kalınlıkları sesin şiddetine ve cihazın ağırlığına göre belirlenir.

Kompresör Kabini Detayları:

 • Kompresör kabini için belirlenen kalınlık da plakalardan kabin  ve kapağı oluşturulur kabin belirli yüzeylerine hava dolaşımı için alanlar oluşturulur.
 • Kompresör ses yalıtımı kabini oluşturul iken bağlantı noktalarında ses kaçakları olmayacak şekilde ses bandı ve ses yalıtımlı silikon ile desteklenir.
 • Kompresör kabinin oluşturduktan sonra içerisi ses yalıtım malzemesi desipan ile taban tavan ve yan alanlar kaplanır. Üzeride yanmaz akustik sünger ile ikinci kat uygulanır.
 • Mümkün olduğunca orta ve yüksek frekanslı frekansları en aza indirgemek için akustik sünger ve desipan yoğunluk ve kalınlıkları değiştirilebilir.
 • Kablo girişleri ve hava emiş ve atış alanları sesi emecek şekilde tasarlanması gerekmektedir.

 

Yapılan uygulama öncesi kompresör gürültüsü 90-95db.

Uygulama sonucunda alınan değerler yaklaşık 65-70 db .

Yapılan kompresör ses yalıtım kabinin sayesinde 30dB gürültü emilmiş olmaktadır.

Siz ve çevrenizdekiler daha az rahatsız olur.

Kazan Dairesi

Kazan dairelerinde ilk etap da titreşim gözlemlenir varsa titreşim uygun ürünler ile sönümlenir. Sonrasında duvar ve tavan uygulaması yapılır ve sonlandırılır.

Atış Poligonu

Yanmaz sünger, bariyerli yanmaz sünger, PU kaplı süngerler kullanılır. Müşteri isteğine göre ürünlerin kalınlık ve yoğunlukları arttırılabilir.

Yanmaz sünger, bariyerli yanmaz sünger, PU kaplı süngerler  ve bu ürünlere muadil yanmaz süngerler ile uygulama yapılmaktadır. Uygulamasını yapmakta olduğumuz  ürünlerimiz yanmaz olması zorunlu olmakla birlikte kat’iyen yanıcı – parlayıcı ürünlerin kullanılmasını önermemekteyiz. Yapılacak uygulama ortamda bulunan bireylerin gürültüden korunması sağlamak ve poligon çevresindeki diğer birimlerin – alanların gürültüden rahatsız olmasını engellemek amaçlı yapılan uygulamalardır.

MR Odası

Mr odaların da kullanılmasını tavsiye ettiğimiz ürün basotect dir. Antibakteriyel olması ve yanmaz olmasından kaynaklı  ortamdaki akustikği yankıyı gidermek amaçlı kullanılır. Gerek duyulması halinde ses bariyeri ve bondex rebonded süngerler ile  ses yalıtımı sağlar.

Ürünlerimi avrupa kalite standartlarına uygun olarak ve gerekli sertifika ve yanmazlık belgeleri mevcuttur.

Mobil Odyometri

Posted by / 24 Mayıs 2016 / Categories: Ses İzolasyonu / Tags: , , / -

Bu alanlarda sessizliğin stabil  olması gerekmektedir ve buna istinaden bulanlarda kullanılacak olan akustik süngerler, yanmaz sünger, tekno touch yada kumaş panel uygulaması yapılmaktadır ayrıca Ürünlerimi avrupa kalite standartlarına uygun olarak ve gerekli sertifika ayrıca yanmazlık belgeleri kurumumuzda mevcuttur. Fiyat teklifi ve keşif için fabrika satış ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Toplantı Salonu

Toplantı – Konferans Odası Ses Yalıtımı

Gizlilik ve Üstün Ses Yalıtımı

Bir konferans – Toplantı odası ortamında iyi bir ses yalıtımı ve akustik uygulamalar, konferans ve toplantı salonlarına görsel şıklık, kaliteli ve güvenli görüşmelere olanak sağlar. Bir konferans salonunun ses yalıtımında karşılaşılan zorluk, mekanın tasarımı üzerinde ödün vermeden birinci sınıf bir ses kalitesi sunmaktır. Ses yalıtımı uygulaması yapılan konferans – toplantı odaları, oda yankılanmalarının azalması, yankıların giderilmesi, konuşma ve iletişim de artış ve daha kullanıcı dostu bir alan sahip olmaya olanak sağlar.

 

Konferans Salonu Ses Yalıtım Bakımı 

Konferans – Toplantı salonunuzdaki ses yalıtımı için, Uygulama Kılavuzumuzun ses yalıtımı veya akustik düzenleme bölümünde belirtilen akustik sünger, akustik panel ve desipan Gürültü Kontrolü ses geçirmezlik malzemelerini inceleyebilirsiniz . Orada müşterilerimize, ağır ses bariyer membranımızı ve diğer ses yalıtım ürünlerimizi kullanarak konferans – toplantı salonunda ortak bir duvar veya tavan sesinin yalıtımında kullanılan katmanlama teknikleri aracılığıyla rehberlik ederiz . Yalıtım konferans – toplantı salonunu gürültüye karşı korur, alan içinde daha fazla gizlilik yaratır ve bitişik alanlardan gelen konferans odasına gürültü ve seslerin izole edilmesine fayda sağlar.


Tavan Akustik Ürünleri Konferans – Toplantı Salonu Akustiğini Düzenler Konferans – Toplantı salonunda 
üretilen seslerin kalitesini kontrol etmek için gerekli malzemeler ile yalıtımı sağlanır, odaya yüzeye uygulanacak belirlenen ses panelinin kurulması ortamdaki yankının kontrol altına alınmasını sağlar. Bu akustik panelleri, arka plandaki ses seviyesini düşürmek ve orijinal sese netlik kazandırmak için alan içindeki istenmeyen yankıları emilmesini sağlar. Konuşmaya netlik kazandırır veya sesli video sunumları ve konferans aramaları için kaliteli net ses için ses panelleri kullanılır.

Bir Konferans Salonunun Ses Yalıtımı İçin İpuçları

Duvar veya tavanlar aracılığıyla odanın içine veya dışına çıkan gürültüye ilişkin endişeleriniz varsa, bu tedaviyi iki aşamaya bölün. Bu soruna sahip değilseniz, yalnızca konferans salonu yankı ve uğultu problemleriniz için akustik ürünler üzerine odaklanın . Ses geçişleri ile alakalı sorun yaşarsanız, önce ses bariyeri malzemelerinin kullanımını, daha sonra emici panelleri ikinci olarak hedefleyin.

 

12
Bizi Arayın