Jeneratör Ses Yalıtımı:

Jeneratör ses yalıtımı konusunda dikkat edilmesi gereken iki etken vardır.Jeneratörler  oluşturdukları ses dalgaları ile ikiye ayrılmaktadır. Bunlar darbeden kaynaklı titreşim ile yayılan ses dalgaları ve hava dolaşımlı ses dalgalarıdır.  bunların bilirkişi tarafından tespit edilmesi gereken yerlerde darbe emici özel ürünler ve ses kesici delikli panel yada ses yalıtım süngeri kombine olarak kullanılması gerekmektedir. Doğru ürün ve doğru bir uygulama sonucunda jeneratörün üzün gürültüsünden eser kalmayacaktır. Jeneratör ses yalıtımı jenerötürün kapasitesine göre değişkenlik göstermektedir. Desibel akustik yeni nesil uygulamalarında gürültü emisyonunu en aza indirmek için, küçük ve büyük ölçekli jeneratörler için gürültü kontrolü kabinleri kullanılır.

Jeneratör Ses  Yalıtımı ( Sanayi tipi )

Jeneratörün çerçevesi standart alüminyumdan veya metal profilden yapılmıştır, alt yatay kısım zeminde veya jeneratörün metal çerçevesinde desteklenebilir. Ses yalıtım panelleri, yangına dayanıklı emici malzemelerle dolu özel şekillendirilmiş galvanizli çelik folyo ile üretilmiştir. Jeneratör ses yalıtımında akustik kapılar kullanılır. Kapıların kesin konumu, jeneratörün bakımının kolaylaştırılması için (örneğin, yağ filtreleri, yağ pompaları vb. Önlerine yerleştirilir), spesifik ihtiyaca göre belirlenir. Kapılar özel bir döner kol ve iki menteşe ile donatılmıştır. Hava emişinde ve egzozda özel olarak tasarlanmış ses tuzakları bulunur. Bu ses tuzakları, hava basıncının düşük bir seviyede azalmasını sağlar ve jeneratörün soğumasında olumsuz bir etkisi yoktur.
Desibel Akustik tasarım
  • Koruyucu ızgaralar, ses tuzaklarının dış tarafına monte edilebilir
  • Gerekirse, gaz egzozuna özel susturucu takılabilir
  • Farklı ses yalıtımı yetenekleri vardır.
 

Jeneratör Ses  Yalıtımı ( Standart )

Jeneratörün çerçevesi standart ahşap panel veya taş yünü dolğulu panelden yapılmıştır, alt yatay kısım zeminde veya jeneratörün metal çerçevesinde desteklenebilir. Kabin içerisinde, bariyerli desipan ve üzeri yangına dayanıklı emici akustik sünger ile üretilmiştir. Jeneratör ses yalıtımında akustik kapılar kullanılır. Kapıların kesin konumu, jeneratörün bakımının kolaylaştırılması için (örneğin, yağ filtreleri, yağ pompaları vb. Önlerine yerleştirilir), spesifik ihtiyaca göre belirlenir. Kapılar özel bir döner kol ve iki menteşe ile donatılmıştır. Hava emişinde ve egzozda özel olarak tasarlanmış ses yalıtımlı menfez bulunur. Bu ses yalıtımlı menfezler, hava basıncının düşük bir seviyede azalmasını sağlar ve jeneratörün soğumasında olumsuz bir etkisi yoktur. Jeneratör ses yalıtımında titreşim sönümleyici ayaklar kullanılması gereken önemli detaylardan dır. Titreşimden kaynaklı ses yalıtılma dan jeneratöre kabin yapılması tam manada gürültünün yalıtılmasında yeterli olmayacaktır.  
About the author

Comments are closed.

Bizi Arayın