Zemin Ses Yalıtımı Alanındaki Hizmetlerimiz

Yerden Isıtma Straforu Zemin Isı Yalıtımı

Yerden Isıtma Döşeme Straforu

Zemin Isı Yalıtım Straforu

Yerden Isıtma Straforu

Zemin Isı Yalıtım Straforu

Zemin ısı yalıtım straforu; Zemin ısı yalıtım tesisatlarının kolaylık ve düzenli olarak döşenmesine ve zemin ısı yalıtımının verimliliğini arttırmak amaçla kullanılması gereken zemin izolasyon straforudur.

Zemin ısı yalıtımı straforu alt tarafı düz kenar yüzeyleri bir diğer panele geçmeli tasarımı ile montajı ve panel aralarındaki boşlukların olmamasına olanak tanır. Yer ısı yalıtım straforu üst yüzeyi dairesel ve tesisat borularının kalınlıklarına oranla simetrik olarak ve tesisat borularını kavrayacak şekilde dizayn edilmiştir.

Yer ısı yalitimi döşeme straforu, folyolu yüzeyi ile ısıyı tamamen yansıtarak ısı kaybına neden olmaz, yerden ısıtma sisteminizin tam verimli olarak kullanmanıza ve ısınma giderleriniz de ciddi oranlarda düşüş gözlemlemenize olanak sağlar.

Yerden ısıtma straforu; düz zemine geçmeli sistem olarak uygulanır ve çıkıntılı dairesel alanlardan görsellerde olduğu gibi tesisat düzeneğini döşeyebilirsiniz ve üzerine  düzleyici şap ile kapatabilirsiniz.

Zemin Straforu Özellikleri;

30 DNS Yeşil Folyo Kaplı  72×72 cm Plaka

40 DNS Siyah Folyo Kaplı 72×72 cm Plaka

Zemin Straforu Paket İçeriği;

30 DNS Yeşil Folyo Kaplı  1 Paket 10 Plaka 5.1 m2

40 DNS Siyah Folyo Kaplı 1 Paket 10 Plaka 5.1 m2

Sipariş ve Diger Detaylar için Bize Ulaşabilirsiniz.   İletişim

XPE Polietilen Şilte Çapraz Bağlı

Polietilen Çapraz Bağlı Sünger Şilte

Polietilen şilte; diğer adları ile çapraz bağlı polietilen, kapalı hücre şilte ve XPE dir.Genelde kapalı hücreli köpük olarak bilinen polietilen sünger çok güçlü ve esnek kimyasal olarak çapraz bağlantılı süngerdir. Kapalı hücreli köpük darbe ve şok emici, Ambalaj, Yüzdürme yardımcıları, Isı yalıtımı, Diz altı yastıkları ve Akustik ses yalıtımı gibi birçok endüstriyel ve ticari uygulama için mükemmel bir uyum içindedir.

3, 5, 10, 12, 15, 20, 25, 30 ve 50 mm’lik kalınlıklarda veya farklı kalınlıklarda üretim mümkündür.
Her kapalı hücreli köpüğün yanmazlık değerleri aynı değildir.; Yangın geciktirici veya diğer kalınlıklara / renklere ihtiyacınız varsa lütfen bizimle iletişime geçin .

Polietilen köpük, dayanıklı, hafif, esnek, kapalı hücreli bir malzemedir. Genellikle şap altında ve bölme duvar aralarında bu alanların dışında kırılgan malların mükemmel titreşim azaltma ve yalıtım özellikleri nedeniyle ambalajlanması için kullanılır. Aynı zamanda kimyasallara ve neme karşı yüksek direnç sunar.

Polietilen köpüğün işlenmesi ve imalatı kolaydır. Katlar arası ses yalıtımında şap altına, parke altına yada diğer döşeme altlarına titreşim ve ses geçişlerini önlemek için yüksek direnç sağlar.

Polietilen Köpük Malzeme Özellikleri:

 • Kapalı Hücre
 • Çok hafif
 • Aşındırıcı olmayan
 • Kolay imal edilebilir
 • Tozsuz
 • Mükemmel güç ve yırtılma direnci
 • Mükemmel şok emme ve titreşim sönümleme özellikleri
 • Esneklik
 • Küf, çürüme ve bakterilerden etkilenmez
 • Su, kimyasallar, çözücüler ve greslere karşı dayanıklıdır.
 • Kokusuz
 • Mükemmel suda kaldırma kuvveti
 • Çok uygun maliyetli
 • Mükemmel ses yalıtımı özellikleri
 • Mükemmel ısı yalıtımı özellikleri

  Polietilen Sünger

  Polietilen Şite

Eva Sünger

EVA sünger

Etilen-vinil asetat ( EVA olarak da bilinir), poli (etilen-vinil asetat) ( PEVA ), bir kopolimeri ve etilen ve vinil asetat . Vinil asetat ağırlık yüzdesi genellikle% 10 ila% 40 arasındadır, geri kalan kısmı etilen olur.

Genel olarak konuşursak, vinil asetat (VA) içeriğinde ve malzemelerin kullanımında farklılık gösteren üç farklı EVA kopolimer türü vardır.

Eva sünger, eva-100kg%m3 olarak üretilir. Eva sünger zemin ses yalıtımı, titreşim yutucu ve darbe kaynaklı sesler için etkin ve mükemmel bir üründür.

Eva sünger yüksek yoğunluk nedeniyle hücreler kapalıdır ve bu nedenle yük altında, parke, şap altında montaj için başka bir malzemeye ihtiyaç duymadan kolay uygulanır. Eva sünger kolaylıkla uygulanabilir, kesici aletlerle kesilebilir ve şekillendirilebilir.

Eva süngerler; kalınlık olarak 2 mm, 5 mm veya 10 mm veya istenilen kalınlıkta 100cm rulo olarak yada istenilen ölçülerde plakalar olarak hazırlanabilmektedir.

EVA sünger köpük EVA-100kg, su geçirmez ve UV’ye dayanıklı, yıkanabilir, esnektir ve böylece şekil verme kolaylığı sağlar. Bu özelliklerden dolayı köpük hem amatör hem de profesyonel ses yalıtımları için idealdir.

EVA, etilen vinil asetatın bir kısaltmasıdır.

SBR Rulo Kauçuk

Kauçuk Şilte

SBR Kauçuk nedir?

Zemin ses yalıtımı ve vibrasyon izolasyonların da etkin izolasyon yapan, aynı zamanda ısı yalıtımı bakımından da çözüm üreten zemin ses yalıtım şiltesidir. Sbr kauçuk şap altı zemin ses yalıtım malzemeleri, zemin gürültü ve titreşim yalıtımlarında, sbr kauçuk şap ve parke altında yüksek ana donatı betonu üzerinde ve döşeme seviye betonu altında yerleştirilecek minimum 3-10 mm kalınlıkla uygulanabilir.

Kullanım Alanları

Darbeden kaynaklı seslerin absorbe edilmesinde ve katlar arası ses geçirgenliğinin azaltılmasında yüksek verimlilik sağlayan sbr kauçuk şilteler aynı zamanda vibrasyon seslerini de yalıtmaktadır.

Zemin Ses Yalıtımı

%100 geri dönüşüm kauçuk ve natürel kauçuk olmak üzere 2 tür farklı kauçuk ham maddesi ile imal edilen bu ürün SBR Rulo Kauçuklar olarak açık- kapalı alan spor sahalarında, inşaat alanlarında ve diğer çalışma alanlarında stabil bir çalışma ortamı oluşturulması için tasarlanmıştır. Granür olarakta üretilebilen rulo kauçuklarımızın kalınlıkları 3 mm den başlayarak ihtiyaca göre çeşitli kalınlıklara göre özel imal edilebilir. Rulo kauçukların spor alanlarında akrilik ve poliüretan zemin alt katmanlarında kullanımlarının yanı sıra, çalışma alanlarındaki pürüzlü yerleri tamamı ile kapatarak tam bir izolasyon sağlamaktadır.

Parke Altı Kauçuk

SBR Rulo kauçuk ürünleri, ses yalıtımı yanı sıra, ısı kaybını da önleyerek ısınma giderlerinde de tasarruf yaptırır böylece ısı izolasyonu da sağlamaktadır. Uygulaması çok kolaydır.

Zemin Kauçukları Ebatları

Proje bazlı üretimi yapılan ses yalıtım şiltelerinin kalınlık ve boyları talep doğrultusunda üretilmektedir.

Rulo Mantar Şilte

Mantar Rulo

Rulo Mantar Şilte

Rulo mantar şilte; Desibel Akustik Ürünleri olarak toptan ve perakende satışını icra etmiş olduğumuz zemin ses yalıtımı malzemesi olan rulo mantar şiltelerin, sunduğu yüksek teknoloji, yüksek performanslı ses ve ısı yalıtım özellikleri olan mantarın doğal formunu manipüle ederek inşaat sektöründe katlar arası ses yalıtımı ve ısı yalıtımında kullanılabilir şilteler olarak imal edilmektedir. Zemin ses yalıtımı, rulo mantar şilteleri % 100 doğal ve kanserojen maddeler içermediği gerekli testlerle ispatlanmıştır. Rulo mantar şilteler, diğer izolasyon malzemeleri ile karşılaştırıldığında, kimyasallara karşı çok daha dirençli % 50 sıkıştırma geri kazanımına% 88 geri dönüşüme elverişlidir. Rulo mantar şilteler hem ısı hem de ses yalıtımında aynı anda ciddi farklar elde ederek diğer yalıtım malzemeleri arasındaki farkını ortaya koymaktadır. Bu özellik sayesinde, maliyetleri önemli ölçüde düşüren ek ürünler gerekmez. Zeminden gelen soğukta yüksek oranda ısı yalıtım  performansı gösterir. Neme ve küfe dayanıklıdır. Bakteri, böcek, mantar vb. Canlı içermiyor.

Parke Altı Mantar Şilte

Etkili ses emici yapısı ile esnektir ve kalıcı deformasyonları önler. Kullanım Ömrü  binanın ömrüne eşdeğerdir.

Rulo mantar şilte kullanım alanları:

 • Evler, ticaret binaları, sinemalar, konferans salonları
 • Binalarda kullanılan hastaneler vb. Alt katman.
 • Spor salonları – düğün salonları – çok amaçlı salonlar.

 

FİZİKSEL ÖZELLİKLERBİRİMLERDEĞERSTANDART
Özel ağırlıkKg / m21,5ISO 7322
Sürekli Deformasyon%7ISO 7322
Gerilme direnciKgf / m23,12ISO 7322
SıkışmaKgf / m21,7ISO 7322
Kurtarma%88ISO 7322
SertlikKıyı30/50ISO 7322
YoğunlukKg / m 3180/200ISO 7322
Yangın ÖzellikleriSınıf: EISO 13501

 

TERMİK ÖZELLİKLERBİRİMLERDEĞERSTANDART
Termal iletkenlikW / mK0,044ISO 8301
Isıl dirençM2K / W0,0113ISO 1183

 

SES ÖZELLİKLERİBİRİMLERDEĞERSTANDART
Darbe Yalıtım Sınıfı (IIC)
(Beton zemin)
DB53ASTM E492-04
Sürekli DeformasyonDB51ASTM E413-04
Gerilme direnciDB55ASTM E90-04

İzole kauçuk mantarlı halı, zemin kaplaması ses ve darbe izolasyonunda mantar ve kauçuk malzemenin bir arada kullanılımıyla tercih edilen ürünümüz, parke, seramik ve daha birçok zemin kaplama malzemesinin altına yürüme kaynaklı ayak sesini önleme amacı ile kullanılmaktadır. Yüksek titreşim yalıtımı sağlamakla beraber ses izolasyonunda başarılı bir üründür.

Titreşim Emici Takozlar

Titreşim Sönümleyici Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses vibrasyon takozları veya titreşim takozları diyede bilinen titreşim sönümleyicilerin,sarsıntı ve gürültü emici olarak  kullanımı  yaygındır.

Titreşim Emici Ayaklar; Vibrasyondan Kaynaklanan seslerin izolasyonların da yoğun kullanılan ses yalıtım ürünüdür.

Profesyonel Stüdyo, Kayıt odası ve benzeri oda ve mekanlara da çelik yapı ile yapı arasında sönümleyiciler olarak kullanılmaktadır.

Jeneratör ses yalıtımı, kompresör ses yalıtımı ve bu cihazlar gibi titreşim oluşturan ürünlerin alt kısımlarında vibrasyon sönümleyici olarak kullanılmaktadır.

Titreşim Emici Takozlar Ağır ve Vibrasyon oluşturan makine ve cihazların titreşimden doğan ses ve uğultuların izole edilmesin kullanılmaktadır.

Standart ürünlerin aksine İhtiyaca göre de üretim yapılmaktadır.

Kullanım Alanları

Motor kulak takozları, klima-havalandırma lastik takozları, kompresör-jeneratör lastik ayak takozları, hassas ve ağır tip terazi ayakları, laboratuvar tezgahları kauçuk takoz aksamları, maden sanayii ağır tip elek takozları, demir çelik sanayi pres bant takozları. Tek-Çift tarafı civatalı vibrasyon takozları, kör somunlu lastik takoz imalatları, metal sıvama parçalı özel model sarsıntı emici kauçuk takoz imalatı.
Civatalı vibrasyon takozları; dairesel tip vibrasyon takozu,çanak tip vibrasyon takozu,metalli kaucuk (sandviç)takoz ve metal kaucuk burç şeklinde gruplandırılmıştır.

Mantar Kauçuk Şilte

Mantar Kauçuk Şilte

Mantar Kauçuk Şilte

Kauçuk katkılı mantar levhalar, granül mantarların kauçuk ile karıştırılması sonucu hazırlanan bloklarından istenilen kalınlık ve uzunluklarda elde edilmektedir. Kauçuk mantar levhalar ses ve ısı izolasyonunu kusursuz yapması dolayısıyla inşaat sektöründe duvar, zemin ve çatılarda tercih edilmektedir. Ayrıca makine temellerinde vibrasyon emici olarak da kullanılmaktadır.

 

Kauçuk Mantar Levha

Mantar Kauçuk Levha

Ürün Kodu: Kauçuklu Mantar Levha

Tanımı: Mükemmel ses, titreşim ve sızdırmazlık malzemeleri ile birleştiren kauçuk karışımlı mantarlar inşaat sektöründe şap altı ve parke altın da kullanılmaktadır.Mantar şilte ve mantar kauçuk şilte ürünleri zemin ses yalıtımın da  ses, titreşim ve sızdırmazlık ürünleri olarak kullanılmaktadır.Ürün kullanımında ekstra ürün kullanımı gerektirmez. Bu da maliyetleri önemli ölçüde düşürür. Ses Yalıtım ürünleri % 100 doğaldır ve kanserojen madde içermez. Diğer yalıtım malzemeleriyle karşılaştırıldığında % 50 sıkıştırmada % 95’e kadar düzelme gösteren ürün kimyasallara karşı daha dirençlidir. Ürünün diğer bir tipik özelliği, mantarlara ve böceklere karşı dayanıklı olması, böylece kalıp büyümesine dirençli olmasıdır. Mantar Kauçuk ve mantar şilte yaşamı, hayatınızı geliştirmek demektir.Testlerde mantar kauçuk ve mantar alev yürümez dir. Komşu çevreden gelen gürültünün iletilmesini önlemek. Malzemeler aynı zaman da mükemmel yağ direnci özellikleriyle otomotiv endüstrisinde vazgeçilmezdir.

Uygulama Alanları:

. Titreşim yalnız olarak
. Katlar arasındaki ses yalıtımı
. Beton şapta altı uygulama
. Ses ve titreşim yalıtımı
. 6 uygulamada parke ve laminat (duvarlar ve tavanlarda yalıtım)
. Diğer tüm yer yapısı olan yüzeyler de.

 

FİZİKSEL ÖZELLİKLERBİRİMLERDEĞERSTANDART
Özel ağırlıkKg / m21,5ISO 7322
Sürekli Deformasyon%4ISO 7322
Gerilme direnciKgf / m24,5ISO 7322
SıkışmaKgf / m21,04ISO 7322
Kurtarma%95ISO 7322
SertlikKıyı50/70ISO 7322
YoğunlukKg / m 3550/650ISO 7322
Yangın ÖzellikleriSınıf: EISO 13501
TERMİK ÖZELLİKLERBİRİMLERDEĞERSTANDART
Termal iletkenlikW / mK0,077ISO 8301
Isıl dirençM2K / W0,065ISO 1183
SES ÖZELLİKLERİBİRİMLERDEĞERSTANDART
Darbe Yalıtım Sınıfı (IIC)
(Beton zemin)
DB59ASTM E492-04
Sürekli DeformasyonDB56ASTM E413-04
Gerilme direnciDB55ASTM E90-04

Diğer Kullanım Alanları

1- Jeneratör, asansör motoru, kompresör, hidrofor, torna vs. gibi tüm makinelerde titreşimleri önlemek amacıyla,
2- Konut, hastane, okul vb. birçok binada duvar ve zeminde darbe ve ortam seslerinin engellenmesinde,
3- Uygulandığı alanlarda ısı yalıtımının arttırılmasında kullanılmaktadır.

Bizi Arayın