Zemin Uygulamaları Alanındaki Hizmetlerimiz

3d Epoksi Zemin Kaplama

3D Epoksi Zeminler

Dekoratif döşeme – sadece temel bir şekilde döşeme gibi görünebileceği düşüncesini değiştiren bir resim, büyük ölçekli bir el sanatıdır. Bir yandan – bu yüzey, diğeri – bütün tonlar ve dokularla birlikte bütün bir görüntü. Odanızın yada iş yerinizin zemini için güçlü ve dayanıklı kaplama Epoxy Zemin Sisteminin yardımı ile güzel, geliştirici ve benzersiz olabilir .

Günümüzde 3d katlar alışveriş merkezlerinde, büyük salonlarda, ofis binalarında, dairelerde; Birçok kişi bunu kendi elleriyle yapmaya çalışıyor ancak yalnızca uzmanlar ve kaliteli malzemelerle iyi sonuçlar elde edilebiliyor. Bu sadece zemin dış güzelliği değil, aynı zamanda performansı ile de ön plandadır.

Çevre dostudur . Yapısı mukavemetli ve darbelere karşı dayanıklı zararlı kimyasal içermez ve uzun yıllar hiç deforme olmadan kullanım imkanı sunar.

Yüksek mukavemetli ve uzun ömürlüdür . Profesyoneller tarafından doğru monte edildiğinde, zemin dolgu malzemesi uzun süre özelliklerini korur. Renkli, parlak ve pürüzsüz yüzey zamanla kaybolmayacak ve solmayacaktır. Ayakkabı saplamaları, ağır mobilyalar ve kir 3D zeminin bütünlüğünü ve görünümünü tehlikeye atmaz.

Zemini bakımı kolaydır . Çatlaklar, boşluklar ve küçük boşluklar kaplamanın herhangi bir kir, toz, su ve kimyasal maddelere karşı geçirimsiz olmasını sağlar. 3D Zemin dolgu malzemesi, aşındırıcı partiküllere ve klora uzun süre maruz kalırsa bile hayatta kalır. Herhangi bir temizlik (ıslak veya kuru) zorluklar sunmaz ve çok zaman almaz.

Uygulama alanı 3d :

 • Kamu ve idari binalar;
 • Merdivenler, koridorlar, oyun alanları;
 • Araba galerileri, garajlar, otoparklar;
 • Alışveriş merkezleri, mağazalar, butikler, ofisler;
 • Oteller;
 • Barlar, kulüpler, kafeler ve restoranlar;
 • Laboratuarlar, klinikler, hastaneler, tıp merkezleri,
 • Okullar, anaokulları ve kurumları;
 • Şehir evleri, villa’lar, apartmanlar, özel evler;
 • Sergi salonları, tiyatrolar, galeriler, müzeler;
 • Havuzlar ve çok daha fazlası.

Aslında, herhangi bir odada epoksi döşeme uygundur. Bugün, 3d epoksi katlar sadece kamu kurumlarında, otellerde, ziyafet salonlarında ve kafelerde değil. Bu, küçük daireler ve hatta villalar için normaldir.

 

Parke Altı Ses Yalıtımı

Zemin Ses Yalıtımı

Parke altı ses yalıtımı;

Şantiye sürecinden ana yapı üzerine, düzleme şapı altına, şap altı ses yalıtım şiltesi uygulaması yapılamamış olan alanlarda katlar arası ses yalıtımında yüksek direnç ve ses yalıtım özellikleri olan  parke altı ses yalıtımı malzemeleri kullanılmaktadır. Bunlar aşağıda sıralanmıştır.

Yukarıda kısaca bahsettiğimiz sbr kauçuk şilte, desipan veya mantar şilte, parke altı ses yalıtım malzemeleri alanında uzman gözlemcinin

Parke Altı Mantar Şilte

rapor sonucunda ve müşterinin talep ettiği katlar arası ses yalıtımı değerlerine istinaden farklı kombinasyonlar ve katmanlar olarak uygulanmaktadır.

 

Bu kombinasyonlar bazen sadece tek katman olarak kullanılmalarının yanı sıra, bazı durumlarda ise 3 katman olarak kullanılmaktadır.

 

Zemin ses yalıtımı nasıl yapılır.

 • Zemin ses yalıtımı yapının yapım aşamasında ana yapının üzerine şap uygulaması yapılmadan

  Parke Altı Ses Yalıtımı

  önce, şap altı şilte ( sbr kauçuk, mantar şilte, desipan) bohçalama sistemi ile uygulanır.

 • Yapının yapım aşamasında yapılamayan şap altı ses yalıtım uygulaması daha sonrasında, yapılacak olan zemin kaplamaları ( akustik halıakustik karo halı – parke – kalebodur vb.) yapılmadan öncesin de zemin ses yalıtımı için istenilen katlar arası ses yalıtımı değerlerine istinaden zemin ses yalıtım malzemelerinden olan ve kalınlıkları 10-50mm kalınlıklarında hazırlanan desipan, mantar şilte ya da sbr kauçuk uygunaır.

 

Parke altı ses yalıtım malzemeleri ebatları

Proje bazlı üretimi yapılan ses yalıtım şiltelerinin kalınlık ve boyları talep doğrultusunda üretilmektedir.

 

 

Makine Altı Ses Yalıtımı

Makine ağırlık ve ürettiği titreşime istinaden kullanılacak ürünlerin yoğunluğu ve ebatları belirlenmektedir. Titreşim emici takozlar sayesinde makine ve motorlu cihazların titreşimleri engellenir ve uğultusu giderilir.

Vibrasyon takozları veya titreşim takozları diyede bilinen titreşim sönümleyicilerin,sarsıntı ve gürültü emici olarak  kullanımı  yaygındır.
Motor kulak takozları, klima-havalandırma lastik takozları, kompresör-jeneratör lastik ayak takozları, hassas ve ağır tip terazi ayakları, laboratuvar tezgahları kauçuk takoz aksamları, maden sanayii ağır tip elek takozları, demir çelik sanayii press bant takozları. Tek-Çift tarafı civatalı vibrasyon takozları, kör somunlu lastik takoz imalatları, metal sıvama parçalı özel model sarsıntı emici kauçuk takoz imalatı.
Civatalı vibrasyon takozları; dairesel tip vibrasyon takozu,çanak tip vibrasyon takozu,metalli kaucuk (sandviç)takoz ve metal kaucuk burç şeklinde gruplandırılmıştır.

Bizi Arayın