Zemin Ses Yalıtımı

Parke altı ses yalıtımı;

Şantiye sürecinden ana yapı üzerine, düzleme şapı altına, şap altı ses yalıtım şiltesi uygulaması yapılamamış olan alanlarda katlar arası ses yalıtımında yüksek direnç ve ses yalıtım özellikleri olan  parke altı ses yalıtımı malzemeleri kullanılmaktadır. Bunlar aşağıda sıralanmıştır.

Yukarıda kısaca bahsettiğimiz sbr kauçuk şilte, desipan veya mantar şilte, parke altı ses yalıtım malzemeleri alanında uzman gözlemcinin

Parke Altı Mantar Şilte

rapor sonucunda ve müşterinin talep ettiği katlar arası ses yalıtımı değerlerine istinaden farklı kombinasyonlar ve katmanlar olarak uygulanmaktadır.

 

Bu kombinasyonlar bazen sadece tek katman olarak kullanılmalarının yanı sıra, bazı durumlarda ise 3 katman olarak kullanılmaktadır.

 

Zemin ses yalıtımı nasıl yapılır.

  • Zemin ses yalıtımı yapının yapım aşamasında ana yapının üzerine şap uygulaması yapılmadan

    Parke Altı Ses Yalıtımı

    önce, şap altı şilte ( sbr kauçuk, mantar şilte, desipan) bohçalama sistemi ile uygulanır.

  • Yapının yapım aşamasında yapılamayan şap altı ses yalıtım uygulaması daha sonrasında, yapılacak olan zemin kaplamaları ( akustik halıakustik karo halı – parke – kalebodur vb.) yapılmadan öncesin de zemin ses yalıtımı için istenilen katlar arası ses yalıtımı değerlerine istinaden zemin ses yalıtım malzemelerinden olan ve kalınlıkları 10-50mm kalınlıklarında hazırlanan desipan, mantar şilte ya da sbr kauçuk uygunaır.

 

Parke altı ses yalıtım malzemeleri ebatları

Proje bazlı üretimi yapılan ses yalıtım şiltelerinin kalınlık ve boyları talep doğrultusunda üretilmektedir.

 

 

About the author

Comments are closed.

Bizi Arayın